Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna W skrócie

W skrócie

13:55, 07-09-2010
Cukrzyca jest najczęstszą chorobą metaboliczną występującą u małych zwierząt. Zwykle dotyczy starszych psów i kotów. Charakteryzuje się wzrostem stężenia glukozy we krwi spowodowanym względnym bądź bezwzględnym niedoborem insuliny (hormonu produkowanego przez trzustkę). Początkowo objawia się wzrostem pragnienia i zwiększonym oddawaniem moczu.
13:44, 07-09-2010
Nadczynność kory nadnerczy (zespół Cushinga) jest często występującym zaburzeniem hormonalnym. Jest jednym z najczęściej opisywanych schorzeń endokrynologicznych u psów, rzadziej występuje u kotów. Obecnie stosowane, coraz nowocześniejsze leki, znacznie zwiększają szanse na skuteczne kontrolowanie tej choroby.
13:35, 07-09-2010
Zwiększone pragnienie (polidypsja) i oddawanie moczu (poliuria) to częste problemy u psów i kotów. Zwykle występują w tym samym czasie. Określenie, która składowa tego zespołu jest pierwotna stanowi jeden z początkowych elementów rozważania diagnostycznego.
13:03, 07-09-2010
W stomatologii małych zwierząt choroby przyzębia to częsty problem. Ich częstą przyczyną chorób są bakterie bytujące w rowku dziąsłowym. Następstwem zwiększającej się liczby bakterii jest płytka bakteryjna obecna na szkliwie zęba. Prowadzi to do odkładania się kamienia nazębnego.
12:56, 07-09-2010
Pasożyty są poważnym zagrożeniem dla zdrowia naszych pupili. Część z nich jest chorobotwórcza również dla człowieka. Dlatego regularna profilaktyka przeciwpasożytnicza jest tak samo ważna jak szczepienia ochronne.
12:43, 07-09-2010
Szczepienia ochronne już od dawna pozwalają nam ograniczyć występowanie wielu groźnych chorób zarówno u ludzi jak i u zwierząt. Okazały się one jednym z największych sukcesów medycyny i weterynarii, ponieważ właściwie żadne inne postępowanie medyczne, poza przestrzeganiem zasad higieny, nie uratowało tak dużej liczby istnień ludzkich i zwierzęcych.

help.gif
dodaj_ogloszenie.gif

Znajdź firmę

zachodnio pomorskie pomorskie lubuskie dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie lubelskie podlaskie warmińsko mazurskie mazowieckie świętokrzyskie wielkopolskie łódzkie kujawsko pomorskie
Wybierz województwo.
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl