Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii ZAPADANIE OSKRZELI U YORKA,RATUNKU

Forum

ZAPADANIE OSKRZELI U YORKA,RATUNKU

Od kilku lat moja sunia miala problem z oddychaniem,jednak nie byl on az na tyle dokuczliwy.Czesto charczala,dusila sie ,miala kaszel ,ale to szybko przechodzilo i wszystko wracalo do normy.Od dwoch tygodni stna makabrycznie sie pogorszyl,często jest pojawiajacy się kaszel,lapanie powietrza ,resztkami sil ,apatia ,odwodnienie,nie je ,nie pije.Bylam z nia w Warszawie na Bemowie na rinoskopii,okazalo sie ,ze ma zapadajace oskrzela 2stopnia.Jest odwodniona,dzis to w ogole nie ma sil by nawet patrzec,nie chce pic nawet wody.Blagam o pomoc ,czy jest ktos kto jest w stanie jej pomoc?!Czy to schorzenie sie operuje?POMOCY BO BOL ROZRYWA MI SERCE ....

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-07-06
Dzień dobry. Zakładam, że chodzi o tracheoskopię i ocenę tchawicy (rynoskopia to badanie jam nosowych, oskrzela u psów się nie zapadają). Temat zapadania się tchawicy był na forum poruszany wielokrotnie. Odpowiedź bywa podobna:
"W takim przypadku do rozważenia są 2 możliwości terapii - zabieg operacyjny, polegający na założeniu stentu, mającego za zadanie zapewnić drożność dróg oddechowych i leczenie farmakologiczne. Wykonanie zabiegu wymaga odpowiedniej wiedzy, materiałów i zaplecza sprzętowego. Należałoby się zorientować w jakiej placówce w Pani okolicy taki zabieg jest wykonywany i na miejscu przeprowadzić szczegółową rozmowę z chirurgiem (odnośnie znieczulenia, techniki zabiegu, zaleceń, kosztów, itp.). Leczenie zachowawcze polega głownie na próbach zmniejszenia obrzęku i usprawnienia wymiany gazowej, co sprowadza się zwykle do podawania silnych leków przeciwzapalnych i rozszerzających drogi oddechowe. Leczenie to ma niestety ograniczone możliwości i mniejszą skuteczność. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat możliwości leczenia i w razie potrzeby poprosić o skierowanie do placówki specjalistycznej."

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl