Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Niski poziom białka u szczeniaka

Forum

Niski poziom białka u szczeniaka

Witam, mam 5-miesięcznego buldożka francuskiego. W badaniu krwi wynikło, że ma bardzo niskie białko (3,3), reszta wszystko w normie. Zalecono nam zmianę karmy, aktualnie podajemy sucha karmę weterynaryjną 4T intestinal. jednakże po 1,5 miesiąca podawania tej karmy poprawa jest bardzo nieznaczna (powtórne badanie- wynik 3,4). Dodatkowo podajemy czasami na zmianę tę samą karmę lub gotowany ryż z marchewką i indykiem w dość solidnych porcjach. Piesek nie ma żadnych problemów typu wymioty czy biegunka, jest energiczny, być może troszkę zbyt szczupły, pomimo podawania sporych porcji (nieco większych niż zalecenia na opakowaniu karmy), ale może to ze względu na to że rośnie i ma szybką przemianę. W jaki sposób można jeszcze podwyższyć białko? Co w ogóle może to oznaczać? I jak długo powinniśmy stosować karmę weterynaryjną? (nie ukrywam, że jest dość droga ale zależy nam na zdrowiu pieska) Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-03-09
Dzień dobry, czy został także oznaczony poziom albumin? Dużo by dał skan z wyników.
gc123
Data dodania: 2016-03-10
Witam, oto pełne dane z badań:
Badania biochemiczne:
AspAT 21,9
ALAT 16,4
Mocznik 13,6
Amylaza (Diastaza) 960,3
Białko 3,3
Morfologia
Hemoglobina 11,1
Haematokryt 31,0
Erytrocyty 4,21
Leukocyty 9,3
Płytki krwi 219

Są to wyniki z pierwszych badań, z drugich mam tylko zapis o białku 3,4

Dziękuję i pozdrawiam
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-03-11
Proponuję wykonać więcej oznaczeń w kierunku funkcji wątroby. Obniżony mocznik może wskazywać na nieprawidłową funkcję tego narządu. Dlatego skupiłbym się na ocenie wątroby. Z badań dodatkowych proszę wykonać usg jamy brzusznej. W przypadku dalszych wątpliwości być może konieczne będzie wykonanie biopsji wątroby w znieczuleniu ogólnym. Oczywiście wtedy będzie wymagany dużo szerszy profil biochemiczny i odpowiednia kwalifikacja do zabiegu.
Obniżone białko jest objawem mało specyficznym, generalnie nalezy brać pod uwagę problemy z jego wchłanianiem, produkcją(dysfunkcja wątroby), lub nadmierną utratą, krwotok, biegunka, białkomocz.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl