Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Problem z suczką

Forum

Problem z suczką

Witam serdecznie od około tygodnia mam problem z moją suczką. Jest to mieszaniec i ma 6 lub 7 lat. Przed kilkoma dniami zdarzyło się jej wymiotować, nie jadła, nie była osowiała, zachowywała się normalnie...Teraz nie wymiotuje ale ma luźny stolec i nic nie je i nie pije. Trzeba jej wciskać jedzenie i picie, ale nie zawsze wychodzi. Wczoraj byłem u weterynarza nie miała gorączki i dostała zastrzyk z antybiotykiem i dostała też tabletki. Stwierdzono u niej zatrucie...;/ Teraz cały czas się trzęsie, ale wykazuje chęć wyjścia na dwór i nie jest prawie w ogóle osowiała...Co jej jest?? Proszę o pomoc!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-24
Witam. Diagnoza została już postawiona i leczenie jak widać skutkuje. Antybiotyk kontynuowany jest w tabletkach ,które pan dostał. Określenie zatrucie jest często nadużywane. Najczęściej mamy do czynienia z zapaleniem żołądka lub /i jelit tła bakteryjnego lub wirusowego, stąd antybiotyk. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości co do aktualnego stanu zdrowia, to należy się zwrócić z pytaniem do lekarza prowadzącego. U zwierząt podobnie jak u ludzi zdarzają się reakcje nadwrażliwości na leki i każde dziwne zachowanie po podaniu leku powinno być zgłoszone lekarzowi ordynującemu leczenie.
dawid1074
Data dodania: 2010-09-24
Ale co mógłbym robić by zaczęła jeść i pić??
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-25
2 dni terapii to często zbyt krótki okres, aby doszło do całkowitej poprawy i powrotu do pełni formy (w tym apetytu i pragnienia). Podczas badania lekarz ocenia stopień odwodnienia i wpływ objawów łącznie z brakiem apetytu na ogólny stan organizmu. Jeśli zachodzi taka potrzeba do terapii dołączane są kroplówki (wyrównanie strat płynów, glukozy i/lub aminokwasów). Skoro lekarz nie uznał tego za konieczne, trzeba uzbroić się w cierpliwość i kontynuować zalecone leczenie. Jeśli będzie ono przynosiło efekty, apetyt i pragnienie w końcu powrócą samoistnie. Oczywiście w trakcie terapii obraz kliniczny może się zmieniać. Wszelkie wątpliwości co do przebiegu leczenia i reakcji suczki na stosowane leki należy konsultować z lekarzem prowadzącym. W razie potrzeby będzie on mógł zdecydować o zmianach w terapii.
dawid1074
Data dodania: 2010-09-26
Witam ponownie. Jest poprawa, pies zaczął jeść i pić. Ale Leżąc niemal cały czas się trzęsie, chyba że śpi to się nie trzęsie...Czy coś jest nie tak??
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-26
Dzień dobry. Drżenia mogą wynikać z bolesności (np. towarzyszącej zapaleniu jelit), z osłabienia w wyniku choroby i w konsekwencji spadku temperatury lub ze stresu z powodu odczuwanego przez psa dyskomfortu. Ludzkie leki przeciwbólowe są toksyczne dla psów i nie wolno ich stosować samodzielnie. Warto więc poprosić prowadzącego lekarza weterynarii o odpowiednie środki. Dobrym wyjściem w tej sytuacji jest wizyta kontrolna, podczas której lekarz jeszcze raz oceni stan psa oraz poda właściwe leki (i ewentualnie zaleci kontynuację w domu). Poprawa w postaci powrotu apetytu i pragnienia jest oczywiście dobrą informacją. Wygląda na to, że wszystko zmierza ku dobremu, jeśli jednak pies odczuwa wciąż dyskomfort w związku z chorobą, powinniśmy temu przeciwdziałać, aby poprawić mu samopoczucie i skrócić czas rekonwalescencji.
dawid1074
Data dodania: 2010-09-27
Witam ponownie. Poszedłem do innego lekarza i on po usg stwierdził jakieś peoblemy z uchyłkami w przełyku... Co to znaczy i jakiem może być leczenie??
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-27
Uchyłek przełyku jest sporą rzadkością i badaniem które jest wskazane do potwierdzenia diagnozy jest RTG z kontrastem barytowym. Można pomylić go z nowotworem, ziarniniakiem lub ciałem obcym. Postępowanie polega na endoskopowym opróżnieniu uchyłka z treści pokarmowej, a następnie przez 2 miesiące ograniczamy jedzenie do diety półpłynnej podawanej na podwyższeniu. W tym czasie podajemy leki przeciwzapalne. Jeśli takie postępowanie (zachowawcze) nie spowoduje zmniejszenia uchyłka (należy zrobić zdjęcie kontrolne z barytem) pozostaje leczenie chirurgiczne,  jednak w zależności od umiejscowienia uchyłka rokwanie mże być nawet niekorzystne.
dawid1074
Data dodania: 2010-09-29
Witam ponownie...Lekarz weterynarii sam już nie wie co jes jest. Dostała wczoraj 3 zastrzyki do mięśniowe rozkurczowe...Choć pies ciągle ma odruchy wymiotne. Gdy podaję jej strzykawką wode lub trochę kleiku ryżowego to wymiotuje żułcią po jakimś czasie. Jest bardzo osłabiona...Wciąż się trzęsie gdy leży na brzuchu, ale gdy ułożę ją na plecach to jakby trząsła się mniej...Miała robione USG i nie wykryło niczego w brzuchu niedaleko pęcherza...Co jej może być??
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-29
Jeśli lekarz nie potrafi postawić diagnozy powinien polecić lepszego specjalistę (ja i ci lekarze których znam przynajmniej tak robią). Leczenie w ciemno bez postawienia rozpoznania nie jest dobrym pomysłem. Jeśli badanie kliniczne oraz USG nie wystarczyło do postawienie diagnozy, to mamy do dyspozycji szereg innych badań (np. te które wspomniałem wcześniej). Jeśli lekarz sam nie odeśle Pana na konsultację do kolegi to należy samemu poszukać specjalisty. Skoro lekarz mając do dyspozycji pacjenta i zaplecze techniczne nie potrafi postawić diagnozy, tak i ja, na podstawie samego wywiadu, nie jestem w stanie pomóc. Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-29
Po za tym leki rozkurczowe nie działają przeciwwymiotnie więc nie ma w tym nic dziwnego.


1    2      

Wyświetlam [ 1 - 10 ] z 15

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl