Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Nieustające ataki padaczki

Forum

Nieustające ataki padaczki

Witam,bardzo proszę o pomoc w znalezieniu dobrego lekarza weterynarii o specjalizacji neurolog,najlepiej z okolic Krakowa ale jest już mi wszystko jedno,dojadę choćby na koniec świata.Mam problem z buldożką francuską,odkąd skończyła rok ma ataki padaczki,na początku były pojedyncze raz na 3 tyg.dostawała początkowo 15mg luminalu dwa razy na dobę,później 2 razy po 25mg i dalej ataki,następnie dwa razy po 50mg i wczoraj było apogeum.Od 7 rano miała atak jeden po drugim,dostała 75mg luminalu,10mg relanium w zastrzyku i ataki nie ustąpiły co prawda były mniejsze ale co 2 minuty atak.O 10 lekarz podał jej jak dobrze pamiętam 1,5ml sadozinu i była jakieś 2 godz. w komorze tlenowej( nie było ataków).O 13 ją odebrałam i ciągle były ataki tak jakby wcale się nie kończyły.O 14 dostała 50mg phenytoinum i 50mg midozin.Ataki ustąpiły ale tylko na około 4 godz.O godz.20 znowu phenytoinum 50mg i midozin 50mg,ataki ustąpiły znowu na jakieś 2 godz.Dostała relanium 5mg w zastrzyku,spokój na 3 godz.Potem znowu ataki nieustające więc znowu relanium 5mg.Przespałyśmy noc,ale już rano znowu ataki,znowu zastrzyk relanium,phenytoinum,midozin.Bardzo proszę pomóżcie w znalezieniu neurologa moja sunieczka ma dopiero 15 miesięcy.Mój lekarz a raczej lekarz mojej suni to dobry specjalista bardzo martwi się o nią,jestem z nim w ciągłym kontakcie ale może konsultacja neurologiczna wniosła by coś więcej do sprawy bo brak mi już sił i nie wiem co robić.Agnieszka

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
agakrak
Data dodania: 2013-05-29
coś w początkowej części postu znikło mi '"m" oczywiście chodziło o luminal
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2013-06-03
Faktycznie zastosowane dawki są wysokie. Czasem, u niektórych pacjentów, takie rozwiązanie jest jednak konieczne w celu opanowania napadów. Szczególnie istotne jest więc teraz monitorowanie poziomów substancji czynnych w surowicy, np. w 2-4 tygodniowych odstępach. Dzięki temu można sprawdzić czy leki nie osiągają stężeń toksycznych. Po osiągnięciu efektu dawki wysycającej bromku trzeba będzie zaplanować stopniowe jej zmniejszanie, następnie, z czasem można spróbować zmniejszać dawki Luminalu licząc na wystarczające działanie przeciwdrgawowe bromku. Cieszymy się, że na razie nie ma ataków, życzymy powodzeniaw terapii. Pozdrawiam.
blacky
Data dodania: 2013-06-26
Witam
Mialam pieska chorego na padaczke(lekarze dawali mu rok zycia) a przezyl po diagnozie jeszcze 11 lat.
Podawalam mu leki dla ludzi przepisywal mi lekarz(ale to byly lata 80te i niestety nie przypominam sobie nazwy leku)
Grocio mial ataki straszne ,ja ciagle go obserwowalam 
Balam sie ,ze bedzie mial taki atak....stawal sie taki "osowialy" jednak przyjmowal tabletki tylko jak sie mial zaczac atak ..inaczej wypluwal procha

moze ciut pomoglam

zycze zdrowka i pozdrawiam Iwona


    1    2 

Wyświetlam [ 11 - 13 ] z 13

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl