Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii kotka w ciążywypadek prawdopodobnie

Forum

kotka w ciążywypadek prawdopodobnie

pomóżcie,kotka jest prawdobodobnie w 7 tygodniu ciąży ,dziś wyszła na dwór (blisko ulicy),zauwarzyłam ,że nie chce chodzić,ale troche chodzi,siedzi w miejscu i nie rusza się gdy ja unoszę i dotykam brzucha -miałczy,nie chce jeść,czy moze to być poród,nie jestem pewna w którym tygodniu jest ,pomóżcie ,tylko nie piszcie abym poszła z nią do weterynarza ,bo nie bardzo mnie stac w tej chwili,jestem bez grosza,kocham ją i dzieci tez i boimy się czy nie zdechnie

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-09
Dzień dobry.
Niestety w tej sytuacji mamy zbyt wiele niewiadomych, aby wspomóc Panią jakąś konkretną radą, poza wspomnianą wizytą w gabinecie weterynaryjnym. Nie wiemy czy kotka jest w ciąży, nie wiadomo też czy nie doszło do urazu. Szczególnie w tym ostatnim przypadku domowymi sposobami i tak nie jesteśmy w stanie jej pomóc.
Objawy mogą wynikać ze zbliżającego się porodu, ale nie będąc nawet pewnym czy kotka jest ciężarna, nie sposób ustalić choćby przybliżony termin porodu. Nie mając pewności czy nie doszło do urazu/wypadku, nie możemy też wykluczyć obrażeń wewnętrznych. W tym celu niezbędne jest zbadanie kotki przez lekarza weterynarii.
Przykro mi, że nie mogę pomóc. Mam jednak nadzieję, że uda się znaleźć Pani sposób, aby odbyć z kotką wizytę u lekarza i wszystko dobrze się skończy.
Pozdrawiam.
surazka1
Data dodania: 2011-03-09
byłam u weterynarza ,i jest w ciąży ,zostało jej ok  2 tyg do porodu le w wyniku urazu chyba-1 kociak nie zyje w niej i odkleja sie łozysko ,trochę zjadła ale nie chce chodzić,czy konieczna jest cesrka?
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-09
Czy zostało wykonane badanie ultrasonograficzne (USG)?
surazka1
Data dodania: 2011-03-09
tak,i na zdjęciu widać jednego nie zywego ,ale przed chwilą urodziła go ,czy istnieje jeszcze jakieś zagrorzenie dla niej?
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-09
Jeśli na zdjęciu rentgenowskim (czyli na RTG a nie na USG) widać już było zmiany w jednym z płodów, tzn. że musiało do nich dojść wcześniej i mogą też im towarzyszyć zmiany w macicy. Ważne jest też czy nie doszło do poronienia martwego płodu, czy faktycznie trwa akcja porodowa - czy rodzą się pozostałe żywe kocięta?
Jeżeli termin porodu został określony prawidłowo (na za 2 tygodnie), wtedy za pomocą cesarskiego cięcia nie uda się uratować kociąt, zabieg należałoby traktować wyłącznie jako postępowanie ratujące zdrowie kotki.
surazka1
Data dodania: 2011-03-10
To na USG wykryto ,że 1 martwy płód,urodziła go,ale dalej nie okazuje radości.Nie wiem co mam robić .Uwielbiamy ją .To przybłeda ,wybrała nas. Przez 2 tyg. nie odchodziła od naszego domu,jest taka kochana.Boję sie,że ona będzie cierpieć.Wiem,że może wszystkie poronić ,ale niech żyje.Czy po zrobieniu USG i urodzeniu martwego kociaka ma szanse na przeżycie?
surazka1
Data dodania: 2011-03-10
kochamy ją,to zwierzę ma wszystkie dobre zalety i uczucia
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-10
Podczas badania USG powinna zostać oceniona mniej więcej liczba płodów i stan macicy. Jeśli płód był tylko jeden i macica nie jest zmieniona można pozostać przy obserwacji i/lub wspomóc kotkę leczeniem osłonowym (antybiotykoterapia, leczenie przeciwzapalne) według zaleceń lekarza. Jeżeli doszło do zmian w macicy i nadal są w niej płody, wtedy konieczne jest cesarskie cięcie, aby ratować kotkę.
surazka1
Data dodania: 2011-03-10
oceniono,ze ma 4 kociaczki ,w tym 1 nie zywy ,wczoraj go wydaliła a dziś pozostałe ,czy wszystko będzie w porzadku  nia?
surazka1
Data dodania: 2011-03-10
tzn,córka będąc z nią u doktora tak widziała,teraz dzwoniłam do tego doktrora ,to powiedział ze nie pamięta,sprawdzał czy wszystkie są żywe,czy mógł w nie jakiś zostać i przezyć?


1    2      

Wyświetlam [ 1 - 10 ] z 12

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl