Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii żywienie szczeniąt yorków

Forum

żywienie szczeniąt yorków

Witam ponownie,pisze z zapytaniem czy w 4 tyg można podawać szczeniaczkom (york) już mięsko? przeczytałam w internecie ze dobre będzie misko wołowe starte w formie kuleczki tylko nie dopisali czy gotowane ale domniemam ze tak, pytanie co jeszcze można podać szczeniaczkom i w jakich ilościach, bo nic więcej nie mogę nigdzie znaleźć, oraz drugie pytanie skończyła mi się karma royal canin starter a tu gdzie mieszkam nie ma w zoologicznym czy mogę kupić karmę dla yorka z royala? czy musi być starter a może coś dla szczeniąt z royal lub eukanuby( bo tylko to jest) mogla by suczka jeść nie wiem czy zamawiać z internetu?proszę o odpowiedzpozdrawiam Nowotnik A.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-26
Dzień dobry. Dla szczeniąt w wieku 4 tygodni głównym składnikiem pokarmowym wciąż pozostaje mleko matki. Można już jednak na tym etapie stopniowo (powoli i w małych ilościach, na zasadzie nauki) wprowadzać stały pokarm. Może to być rozgotowane, starte mięso (wołowe lub cielęce) lub karma przeznaczona dla szczeniąt. Na początku musimy namoczyć suchą karmę, aby miała możliwą do spożycia przez szczenięta konsystencję. Karma powinna być dobrej jakości, dopasowana do wieku (ewentualnie także do rasy). Obie wymienione marki zarówno dla matki jak i dla szczeniąt są godne polecenia. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl