Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii żywienie labradora

Forum

żywienie labradora

Witam! Mam 15 miesięczną labradorkę i mam pytanie czy jeszcze karmić ją suchą karmą junior czy już dla dorosłych psów? Moja sunia dotychczas karmiona była RC junior maxi ale ostatnio strajkuje i nie chce tej karmy,zresztą mam problem z karmieniem jej w ogóle suchymi karmami bo miałam próbki naprawdę dobrych karm m.in.Orijen,Acana,Kobers,Husse,Purina pro plan,Brit i niestety do wszystkich podchodzi bez entuzjazmu musiałam "dosmaczać".W tej chwili robię jej od wczoraj głodówkę, nie je drugi dzień ale karmy nie chce ruszyć a podobno labradory maja wilczy apetyt! Co robić w tej sytuacji zaznaczam że wolałabym pozostać na suchej karmie bo raz że ma wszystkie potrzebne składniki ,a dwa jest wygodne.Może Państwo zasugerujecie jakąś jakieś karmy no i poradzą co robić w tej sytuacji podkreślam że Luna jest okazem zdrowia! Pozdrawiam!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-04-16
Dzień dobry. Suczka w tym wieku powinna już zostać przestawiona na karmę dla psów dorosłych. Jeśli nie ma żadnych innych niepokojących objawów, brak apetytu raczej nie jest patologiczny i nie trzeba się martwić strajkiem psa. Wymienione marki należą do karm dobrej jakości. Jeżeli żadna z nich nie spełnia oczekiwań psa pod względem smakowym, wówczas preferencje te schodzą na dalszy plan. Po wybraniu konkretnej linii pozostaje konsekwentne oczekiwanie. "Dosmaczanie" nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ możemy zaburzyć w ten sposób bilans karmy pełnoporcjowej i dodatkowo przyzwyczaić psa do smaku, który naturalnie nie jest atrybutem danej karmy. Po pewnym czasie pies przyzwyczai się do nowej diety i jeśli nie będzie miał innego wyboru, w miarę szybko powinien ją docenić.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl