Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zywienie

Forum

Zywienie

Co sądzą państwo o żywieniu kota dietą wegetariańską?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-03-10
Dzień dobry.
Przekładanie naszych nawyków żywieniowych na zwierzęta najczęściej kończy się błędami dietetycznymi. Koci przewód pokarmowy znacznie różni się od ludzkiego. Kot, który w naturze jest mięsożercą, w swojej diecie czy karmie, wymaga białka i związków pochodzenia zwierzęcego. Dieta wegetariańska nie jest więc dobrym pomysłem.
Pozdrawiam.
mikaella
Data dodania: 2011-03-13
Potwierdzam, bo mogłam się przekonać na własnej (znaczy kotka) skórze, że na dłuższą metę żywienie zwierzaka ludzkim jedzeniem nie wychodzi mu na dobre. Nasze jedzonko jednak różni się tochę od kocich zapotrzebowań i osobiście wolę już wydać te parę groszy na sensowną karmę niż jeździć później po weterynarzach z uwagi na problemy kotka z trawieniem, itp, itd :(
Konrado
Data dodania: 2011-03-16
Trzymanie kota na warzywach i owocach? no bez przesady :P Kot, pies, każde zwirze potrzebuje mięsa. Jak myślisz, czemu koty lubią polować na myszy? dla rozrywki? To jest w ich naturze, karmienie wegetariańskim jedzeniem psa czy kota skończy się jego wycieczką na tęczowy most prędzej czy później bo może przyczynić się do szeregu chorób czy nie wiem, jakiejś kociej anemi czy coś
sara27
Data dodania: 2011-03-17
Moj bernardyn za to gustuje w diecie wegetarianskiej. Ale roznego rodzaju frukta dajemy mu jako uzupelnienie diety a nie podstawe zywieniowa. Taki pies przeciz dlugo by nie pociagnal na warzywach i owocach ;)
lukis
Data dodania: 2011-03-18
Nie trzeba byc specjalista zywieniowym weterynarii zeby stwierdzic ze to zly pomysl. Sam nigdy nie mialem kota ale zwierze chyba najlepiej wie co powinno jesc a nie widzialem jeszcze takiego zeby dobrowolnie zrezygnowalo z miesa na rzecz warzyw czy owocow

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl