Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zraniona i opuchnięta poduszka

Forum

zraniona i opuchnięta poduszka

Dzień dobry, wczoraj na spacerze mojemu psu w łapkę wbił się kawałek szkła. Był na tyle duży, że mogłam go wyciągnąć bez problemu. Wydaje mi się, że nie był mocno wbity bo pies nie protestował ani nie zapiszczał. Z rany w poduszce (lub jej nasady) zaczęła lecieć krew. Oczywiście zaraz wróciliśmy do domu. Zanim dojechaliśmy Ginger dokładnie wylizał łapkę, krew przestała lecieć. Rankę odkaziłam woda utlenioną, mały zapiszczał, więc podziałało. Na ten moment krew nie leci, Ginger liże łapkę tylko co jakiś czas, ale poduszka jest opuchnięta i przez to pies trochę kuleje. W jaki sposób dbać o łapkę w takim stanie? Czytałam o przemywaniu Rivanolem. Czy to jest właściwe postępowanie? Nie jestem w stanie zobaczyć na poduszce żadnej rany, wiec sądzę, że była naprawdę bardzo mała. Jak pozbyć się opuchlizny? Z góry dziękuję za pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2017-03-14
Opuchlizna jest jedną z cech zapalenia, zniknie gdy rana opuszki zagoi się, niestety wprowadzenie bakterii w głębsze warstwy tkanek może skutkować tym, że leki stosowane miejscowo nie będą działały. Jesli obrzęk bedzie utrzymywał się długo lub powiekszał konieczna będzie wizyta w gabinecie wet. Na pocieszenie dodam, że większość ran opuszek goi się bez interwencji weterynaryjnej.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl