Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zmiana miejsca.

Forum

Zmiana miejsca.

Witam, Chciałabym sie zapytać o zmiane miejsca pobutu Kota. Od narodzin do 1 roku mój kot mieszkał razem ze mną w miejscowości X (kot wychodził na dwór) po czym przeprowadziłam się do oddalonej o 20 km miejscowości Y tutaj mieszkam i kot był wypuszczany przez kilka dni, pozniej zamykałam kota w mieszkaniu i kot siedzi , niewychodzi. Moje pytanie jest następujące, Czy teraz znowu jak przeniosę Kotka z miejscowości Y spowrotem do miejscowości X to czy On sie odnajdzie? Tam ma podworko i wychodził sobie kiedy chciał ale znowu mieszkanko mini bardzo malutkie, A teraz gdzie jeszcze jesteśmy ma duże mieszkanie i tylko mieszkaie do chodzenia. Czy kot nie zgupieje jak tak go teraz znowu przeniose i z mieszkania pojedzie do malutkiej kawalerki ale z mozliwoscia wyjscia na podwrko?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-06-05
Trudno odpowiedzieć na to w mailu, proszę po prostu spróbować. Jeśli kot jest zżyty z Panią to nie powinno być problemu z kolejną przeprowadzką. Jednak ewentualne kłopoty związane ze stresem mogą się pojawić, chodzi głównie o znaczenie terenu moczem, agresję, czy nadmierne wylizywanie się. Z perspektywy kota, miejsce gdzie będzie mógł wychodzić jest lepsze od zamknięcia w mieszkaniu. Jednak z wychodzeniem wiążą się inne problemy: obrażenia mechaniczne oraz narażenie na kocie patogeny, FIV, FeLV, panleukopenia, koci katar.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl