Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zmiana barwy skóry u psa

Forum

zmiana barwy skóry u psa

A moje pytanie brzmi nastepująco.Od trzeciego trymowania mojego prawie 11 miesięcznego westa-suczki o imieniu Figa,zaczęła się zmieniać barwa skóry pod białą sierścią na czarną.Słyszałam że te pieski mają różową skórkę.Nie wiem czy jest to uzależnione od pory roku? bylismy nad morzem kiedy zaczęła przybierać ten kolor skóra mojej Figi.Po trymowaniu i wycięciu włosów pod ogonkiem,to właśnie miejsce było takie dziwnie ciemne.Teraz już oprócz brzuszka,przybiera taki ciemny odcień.Włosy ma nadal śnieżnobiałe Nigdzie nie mogę znaleźć wiadomości na ten temat. Jeżeli mogę prosić coś na ten temat,będę wdzięczna.Dodam że jest wesoła,nie drapie się i nie ma żadnych insektów. Szukałam odpowiedzi na forach,gdzie powiedziano mi ze mam udać się do lekarza dermatologa.Nie chce jej faszerować lekarstwami,skoro jest w sumie zdrowa.Może brakuje witamin? ale zjada tylko suchą karmę-royal dla westów.Pozdrawiam serdecznie.Barbara

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-20
Dzień dobry. Faktycznie wizyta u lekarza weterynarii specjalizującego się w chorobach skóry jest wskazana. Lekarz musi obejrzeć i dokładnie zbadać psa, żeby spróbować znaleźć przyczynę problemu. Zmiana barwy skóry może być wtórna do zaburzeń metabolicznych (chorób ogólnoustrojowych) i/lub dermatologicznych, nawet jeśli nie widać żadnych innych objawów. Karma, którą je suczka jest dobrej jakości, powinna ona zapewniać wszystkie składniki pokarmowe, więc niedobory są tu raczej mało prawdopodobne. Nie zwlekałbym z wizytą u dermatologa, nawet jeśli miałaby ona posłużyć wyłącznie wykluczeniu poważniejszych jednostek chorobowych. Otrzymamy wtedy wskazówki co do dalszego postępowania i kontrolowania problemu. Proszę dać znać jak rozwija się sytuacja. Pozdrawiam serdecznie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl