Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Złamanie Skrzydła u papugi

Forum

Złamanie Skrzydła u papugi

Witam, mam papugę Rudosterkę Zielonolicą ma dopiero 6m-cy, samiec. W piątek wieczorem papuga spadała miedzy ścianę a komodę, i jak się tam miotała to złamała skrzydło (lewe). Wczoraj (sobota) ok. południa byłem u weterynarza, od razu stwierdził złamanie kości ramiennej, założył opatrunek w postaci plastra, usztywniając skrzydło wzdłuż "tułowia" razem z lewą nogą. Musiałem go odizolować do samicy, na min 4 tyg. i tyle czasu też ma mieć ten plaster, jak się plaster przetrze lub papuga go zniszczy to mam przykleić nowy lub przyjść do gabinetu i lekarz to zrobi. Mam podawać wapno w syropie do wody: łyżeczka na miseczkę wody. Moje pytanie jak jeszcze mogę mu pomóc??? I jakie są szanse że będzie latać???

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-10-25
Postępowanie zlecone przez lekarza prowadzącego jest jak najbardziej właściwe. Kości ptaków goją się znakomicie, już po trzech tygodniach można spodziewać się trwałego zrostu, szczególnie u młodych osobników. Czy będzie latać? Cóż, kość się zrośnie, to czy ptak będzie latać zależy od tego czy nie dojdzie do zrostu pod kątem lub rotacją. Niestety precyzyjna osteosynteza jest w tym przypadku trudna, a też na pewno bardzo droga. Proszę uzbroić się w cierpliwość, stosować się do zaleceń. I mieć nadzieję, szanse na powodzenie oceniam wysoko. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl