Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zespół przedsinkowy u psa

Forum

Zespół przedsinkowy u psa

Witam! mam 14 letnia suczke która pare dni temu zaczęła mieć obiawy odpowiadajace zespołowi przedsionkowemu (problemy z koordynacja ruchowa,czesto sie przewraca i ma problemy z podniesieniem sie,skręt głowy w lewą strone,zdarza jej sie nie trzymac moczu,nie może znalezć sobie miejsca w domu,chodzi w kółko) Byłam już z nią na badaniach weterynaryjnych i po wstępnej diagnozie moje obawy sie sprawdziły,dziewczyna dostała leki przeciwzapalne i wzmacniajace(witaminy)ale zauważyłam ze ma dreszcze,szybki oddech i strasznie dyszy,ma zimny nos wiec chyba temperatury wysokiej nie ma!martwie sie bo lekarz mowi ze obiawy powinny ustapic do 2 tygodni ale jak na nia patrze to pęka mi serce!boje sie że ona tego nie przeżyje:(

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-10-14
Dzień dobry. Wszystko zależy od tego, na jakim tle doszło do wystąpienia zespołu przedsionkowego. Zespół ten należy traktować jako szereg objawów (a nie jednostkę chorobową), który może być spowodowany różnymi przyczynami. Wyjątkiem od tej zasady jest tzw. idiopatyczny zespół przedsionkowy (lub zespół przedsionkowy starych psów), którego przyczyny jak dotąd nie udało się poznać. W takim przypadku, objawy całkowicie lub częściowo ustępują w ciągu kilku tygodni. Wcześniej należy jednak wykluczyć inne możliwości. Oprócz badania ogólnego, rutynowo powinno zostać wykonane badanie neurologiczne, otoskopowe (kanału słuchowego) i badanie poziomu hormonów tarczycy. W sytuacji, w której jednocześnie występują dodatkowe, niepokojące objawy ogólne, należy także zrobić pełne badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz badanie moczu. Zebranie tych informacji powinno pozwolić na postawienie rozpoznania lub znacznie zawęzić listę rozpoznań różnicowych, co ma wpływ na dalsze postępowanie i rokowanie.
Więcej na temat zespołu przedsionkowego można znaleźć tutaj:
http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/neurologia/zespol-przedsionkowy-u-psow-i-kotow-5.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl