Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zespół eozynofilowy

Forum

zespół eozynofilowy

witam,u mojej kotki rozpoznano z.eozynofilowy,miała wrzód na wardze.Dostała steryd i antybiotyk (synulox) który skończyła miesiąc temu. Wczesniej miała tez zmiany na opuszkach. Teraz znowu jest problem z opuszkami w jednej łapce. Kupiłam rivanol i smaruje od dzis,czy to wystarczy,czy powinnam isc do weterynarza? Moze powinna jesc karmę dla alergików,czy to cos da?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-09-29
Witam.
Wrzód eozynofilowy jest chorobą występującą na skutek nadwrażliwości, która może być spowodowana ukąszeniami pcheł, reakcji na pokarm czy przez atopię. Może być on powikłany infekcją bakteryjną, którą należy leczyć antybiotykiem przynajmniej 2-3 tygodnie. Jeśli ustępowanie choroby jest powolne, można zastosować odpowiedni steryd do podawania codziennego. Jeśli zaś stany te nawracają, jak najbardziej wskazane jest zastosowanie karmy dla alergików na okres minimum 8 tygodni.
ania11
Data dodania: 2015-09-29
jaka karma jest najlepsza? Kicia ma 8 mies. I czy te opuszki to tez objaw zespołu eozynofilowego? Czy mogę stosowac rivanol lub coś innego?
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-09-30
Karm specjalistycznych jest bardzo dużo na rynku. Najrozsądniej poprosić o dobranie jej  swojego lekarza prowadzącego. Trudno mi się wypowiadac na temat opuszek bez ich obejrzenia. Rivanol nie powinen zaszkodzić. W zalezności od stanu gojenia się skóry, wskazane bywają maści przyspieszające gojenie( np chenidine- preparat weterynaryjny).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl