Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zerwanie wiezadła bocznego

Forum

zerwanie wiezadła bocznego

Sunia,9 lat, średniej wielkości,mieszaniec.od półtora m-ca,utyka na tyl.lewą łapkę. Przez tydzień brała zastrzyki CAT 3 ML,B1 1 ML,MM 1,5 ML. Po tygodniu dostała zastrzyk w łapkę ze sterydami,( nie wiem jaki ) po 2 dniach tabletki Trocoxil ( 1 na 14 dni) dzisiaj dostała drugą,ale widzę że dalej chwilami utyka.Tabletki są b.drogie 180 zł.Czy ta kuracja ma trwać dłuższy czas,czy są jakieś tańsze leki,czy musi je brać już cały czas,co jeszcze można zaradzić.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-11-04
Witam, jeśli postępowanie chirurgiczne nie wchodzi w grę (określa to chirurg po dokładnym zbadaniu) to pozostaje leczenie zachowawcze. Leczenie które Pani opisała jest jak najbardziej prawidłowe i w zasadzie wyczerpuje możliwości jaki daje farmakologia. Istnieje możliwość podawania innych leków przeciwzapalnych niż trocoxil, koszt wtedy będzie mniejszy (przy średnim psie ok 100pln miesięcznie), ale leki będzie trzeba podawać codziennie. Bardzo pomocne byłoby odchudzenie psa (nawet jeśli miałby być wtedy bardzo chudy). Niestety żadne leki nie spowodują że noga będzie tak sprawna jak dawniej. Należy liczyć się również z tym, że zdrowa noga, nadmiernie obciążana, wkrótce również zacznie sprawiać problemy (zwyrodnienia, zerwanie więzadła itd.). Radziłbym poszukać jeszcze ortopedy który podjąłby się takiego zabiegu. Pozdrawiam.
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-11-05
Proszę napisać o jakie więzadło boczne chodzi. W jakim wieku jest pies. Jakie próby diagnostyczne zostały wykonane, pozwalające określić jakie więzadło zostało uszkodzone. Pozdrawiam.
jagakapuscinska
Data dodania: 2010-11-05
Dziękuję za odpowiedż.Tak ,sunia ma nadwagę, jest w trakcie odchudzania. 15 listopada idziemy do kontroli.Będę prosiła o tańszy lek. 4 listop. dostała następną tabletkę, nie wiem czy będzie skuteczna przez 14 dni, gdyż poprzednia chyba działała krócej, gdzieś po 11 dniach zaczęła znowu " kuśtykać " Teraz chodzi w miarę normalnie, bo dałam wczoraj tabletkę. Pozdrawiam serdecznie.
jagakapuscinska
Data dodania: 2010-11-05
Nie wiem o jakie boczne więzadło chodzi,lekarz "wymacał" łapę i postawił diagnozę. Sunia ma 9 lat.Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl