Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zerwane ścięgno achillesa

Forum

Zerwane ścięgno achillesa

Witam, Kilka dni temu,podczas harców z młodszym kolegą,moja 9letnia labradorka prawdopodobnie naderwała sobie ścięgno achillesa ( takie było pierwsze przypuszczenie weterynarza). Nie staje na tylną lewą łapkę. Lekarz wyznaczył termin zabiegu dopiero za kilka dni,do tego czasu sunia jest w klinice.Czy nie jest to za późno? Strasznie się martwię o zwierzaka. Czy w takim wieku,zabieg nie stanowi zagrożenia? Czy dolegliwość może się powtarzać? Zapewne te informacje zostaną mi przekazane,jednak lekarz wzbudził we mnie pewne obawy,zwlekając z zabiegiem dlatego proszę o szczegóły dotyczące zmiany trybu życia itp. Z góry dziękuję, Z.Walas.....

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2013-05-15
Witam, jeśli doszło do przerwania ciągłości ścięgna na tyle poważnego że nie wystarczy usztywnienie stawu skokowego to konieczna jest operacja chirurgicznego zespolenia ścięgna, oraz długa rekonwalescencja. Pies po zabiegu będzie musiał nosić opatrunek usztywniający. Wiek jest istotnie czynnikiem zwiększającym ryzyko, jednak nie jest podstawowym i jedynym kryterium oceny. Dziewięcioletni pies, jeśli nie ma żadnych innych przypadłości powinien dobrze znieść zabieg. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza badanie kliniczne i ewentualne badania dodatkowe (krew, ekg itp.) i na podstawie tych informacji jest w stanie ocenić czy warto ratować funkcje kończyny czy lepiej nie ryzykować.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl