Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zatrzymanie laktacji i Nieprzyjemny zapach

Forum

zatrzymanie laktacji i Nieprzyjemny zapach

Dzień dobry, moja sunia ma 2,5 roku, 6 tygodni temu urodziła 5 szczeniaków. Tydzień temu odstawiłam ją od małych, bo niechetnie do nich chodziła i w niekatywnych sutkach zrobiło się zapalenie. Była też osłabiona- m.in. wypadała jej siersc. Po porodzie zaczełam jej podawać megavit. Po odstawieniu od małych byłam u weterynarza z nią na zatrzymanie laktacji i usunięcie tego zapalenia. Pani dała na 6 dni Galastop, co 2 dzien Metacam i antybiotyk Betamox, do domu zamiennie dostałam Symulox. W tych dniach mimo to miała gorączkę 39, 3, nie miała apetytu. Mój problem polega na tym, że dzis konczy sie kuracja galastopem a sunia dalej ma mleko, co prawda mniej, sutki nie są zaczerwienione ani obrzęknięte, lepiej je i nie ma gorączki, ale nie wiem czy mam isc znowu do weterynarza czy spokojnie poczekac. Drugi problem to bardzo nieprzyjemny zapach suni, pojawił się w ostatnich dniach, czytałam o ropomaciczu, czy możliwe żeby objawiło się w ten sposób? Jakie są jeszcze objawy? Bardzo proszę o odpowiedż.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-04-16
Dzień dobry. Zachęcałbym do wizyty u lek. wet. Mimo ustąpienia objawów związanych ze stanem zapalnym, myślę, że ocena gruczołu przez lekarza nie zaszkodzi (szczególnie przy utrzymującym się mlekotoku). Wtedy zapadnie też decyzja odnośnie ewentualnej dalszej terapii lub obserwacji.
Drugim argumentem przemawiającym za wizytą w gabinecie jest próba zlokalizowania nieprzyjemnego zapachu. Jeśli ma on związek z niedawno przebytą ciążą/układem rozrodczym, lekarz prawdopodobnie zleci lub wykona badania dodatkowe - USG macicy, badanie krwi. Ich wyniki będą w tej sytuacji rozstrzygające.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl