Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zatrucie pokarmowe u psa

Forum

Zatrucie pokarmowe u psa

Witam! Moj pies zwrócił wczorajsze dwa posiłki, jest osowiala, duzo pije. Podejrzewam ze to wina zjedzonych małych pomidorkow ze skórka, ponieważ było widac ich cząstki w wymiocinach. Jak moge pomoc psu? Czy moge jej dac do wypicia dziurawiec czy inne "ludzkie" zioła? A moze jest cos innego co pomoże jej w tych problemach żołądkowych? Chciałabym sie jeszcze dowiedzieć jednej rzeczy. Moj pies bierze dosc duża ilośc tabletek czy powinnismy jej dawać tabletki osłonowe? Dziekuje z gory za odpwiedz, pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-09-01
Witam.
Jeśli wymioty zdarzyły się tylko wczoraj, to jak najbardziej "ludzkie" przyprawione jedzenie, pomidorki mogą być winowajcą. Nie można wykluczyć innych przyczyn, o których trudno mi pisać nie znając historii choroby i opisu psa. Czy podawać tabletki osłonowe? - One nie zaszkodzą, jednak w tym konkretnym przypadku nie wiem jakie tabletki Pani podaje psu i na co choruje.
monaa94
Data dodania: 2014-09-01
Pies bierze furosemidium, lotensin, karsivan i Dolvit senior ( witaminy ). Pies miał w Marcu operacje wycięcia guza i listwy mlecznej, sterylizację. W kwietniu ostry atak zespołu przedsionkowego. Tydzien temu miała podejrzenie porażenia  obwodowego układu nerwowego, przyjęła zastrzyk przeciwobrzekowy i stred. Dodatkowo dopadło ja zapalenie spojowek, przez 5 dni dostawała gentamycyne.
Teraz niepokoi mnie to ze pies nie chce jeść gotowanego jedzenia, ktore zawsze dostawała. Za to z apetytem je suchy pokarm. Czym to moze byc spowodoqpwane? Czy pies moze sobie kojarzyć ze to wlasnie tym gotowanymi sie zatruła?
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2014-09-01
Jeśli przy obencym leczeniu nie zdarzają się biegunki, nie ma konieczności podawania leków osłonowych. Jednak jak wspomniałam wcześniej, nie zaszkodzą. Kluczowe jest powstrzymanie wymiotów jesli jeszcze trwają i potwierdzenie przyczyny. Podawanie leków doustnyhc przy wymiotach mija sie z celem, proszę o tym pamiętać. Jeśli chodzi o rodzaj karmy, najważniejsze jest czy ma apetyt. Skoro zjada właściwe porcje suchej karmy, proszę się tym nie martwić.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl