Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zatrucie pokarmowe

Forum

zatrucie pokarmowe

Mam pytanie.... Mam malutkiego kotka okolo 2/3 miesięcy jest u nas juz jakieś 2 tygodniedo tej pory wszystko było wporządku biegała ,skakała ,gryzła dzieci ,apetyt tez miała dobry. Jeszcze dzisiaj rano nie bylo widać żeby coś jej dolegało ,ale jak wróciłam z pracy to leżała przy kuwecie jak ją wziełam na ręce to strasznie miauczala miała mokry cały ogon a z odbytu wylatywała przezroczysta wydzielina,dzieci mówiły ze wymiotowała.strasznie się martwie czy to coś powarznego nosek ma zimny ale nagle stała sie strasznie chuda i zaczerwieniły jej się oczy nie chce ani pić ani jeść ani nawet chodzic tylko robi dwa kroki i się kladzie. A do tego cała się trzęsie. prosze o szybka odpowiedz i instrukcje co mam zrobic.....dziękuje pozdrawiam Klaudyna

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2011-06-12
Witam, najbardziej prawdopodobne jest zapalenie jelit tła bakteryjnego lub/i inwazja pasożytnicza. Jeśli kotek nie był szczepiony przeciw chorobom zakaźnym dodatkowo trzeba je również wziąć pod uwagę w różnicowaniu. W przypadku chorób wizusowych rokowanie jest znacznie gorsze w porównaniu z zapaleniem jelit (zapalenie bakteryjne zwykle jest w pełni wyleczalne po podaniu leków). Jeśli stan kota jest tak zły jak czytam to nie ma czasu na zastanawianie się tylko należy szybko podać antybiotyk oraz leki przeciwwymiotne. Niestety tylko szybka wizyta w gabinecie może pomóc. Zaniechanie wizyty może skutkować silnym odwodnieniem, zaburzeniami elektrolitycznymi a nawet zgonem. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl