Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zapalenie zatok okołoodbytowych u psa

Forum

zapalenie zatok okołoodbytowych u psa

Witam, Od jakiegoś czasu mój piesek (samiec kastrat, rasa Husky, 3 lata) nieprzyjemnie pachnie.Podczas szczepienia m-c temu zwróciłam na to uwagę weterynarzowi,który przypuszcza zapalenie zatok okołoodbytowych.Wiem,że konieczne jest oczyszczenie i przepłukanie zatok.Mój problem polega na tym,że Baobab nie da niczego przy sobie zrobić od czasu choroby w zeszłym roku,histeryzuje jak tylko lekarz się do niego zbliża.Czy lekarz może podać mojemu psu coś usypiającego i oczyścić mu zatoki?Innego sposobu jak lekkie uśpienie nie widzę.Proszę o radę.Z góry dziękuję za odpowiedź. Karolina

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-09-03
Dzień dobry. W przypadku konieczności przepłukania zatok okołoodbytowych, szczególnie u niespokojnych pacjentów, sedacja (uspokojenie farmakologiczne) często jest jedynym rozwiązaniem. Zabieg ten przy współistniejącym stanie zapalnym może wiązać się z pewną bolesnością, ponadto wymaga precyzji, więc podanie lekkich środków uspokajających bywa w takiej sytuacji niezbędne. Kiedy pies będzie pod wpływem środków znieczulających lekarz może również poinstruować właściciela jak samodzielnie opróżniać zawartość gruczołów okołoodbytowych, jeśli pies ma z tym problem. Przy odrobinie wprawy taka toaleta nie jest bardzo skomplikowana. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl