Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zapalenie płuc u krolika

Forum

Zapalenie płuc u krolika

Witam mój królik ma zapalenie płuc. Jest to kastrowany samiec baranek. Zapalenie płuc rozpoczęło się u niego kichaniem czytałam że zaczyna się nierzytem z nosa jednak nic takiego u niego nie wystąpiło obecnie dostaje drugi dzień antybiotyk oraz probiotyk weterynarz go osluchal jednak nie mieliśmy robionych żadnych testów na bakterie. Nasz Nygus strasznie charczy gdy oddycha natomiast przestał już kichac. Zastanawiam się jak jeszcze mogli byśmy mu pomóc. Czy jest jakaś specjalistyczna karma? Jaka mógłby jeść przy tej chorobie oraz czy można mu podawać jakieś witaminy. Nygus ma obecnie 7 lat. Kupiłam go gdy był 3 letnim krolkiem wcześniej nie był nigdy szczepiony. Jest regularnie szczepiony od kad trafił do nas strasznie się boję że możemy go stracić. Proszę o jakieś porady i pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-05-24
Dzień dobry. Ogólną poradą jakiej można udzielić na odległość w tej sytuacji jest zapewnienie jak najlepszych warunków higienicznych i żywieniowych (głównie chodzi o świeżość i dobrą jakość składników pokarmowych). Szczegółowych wskazówek powinien udzielić prowadzący lekarz weterynarii. Jeśli jest taka potrzeba warto rozważyć konsultację w placówce specjalistycznej (zajmującej się zajęczakami).

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl