Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Załatwianie sie w domu

Forum

Załatwianie sie w domu

Witam,mam problem z moim 7-miesiecznym psem Beaglem.Otóż pies czesto mi się załątwiał w domu,mimo tego ze wszyscy go wypuszczali na podwórko jak sie obudził,po jedzeniu ,jak i po zabawie.Tłumaczyłąm sobie to tym że jest młody i wyrośnie z tego.Teraz jest cieplej,dni są dłuższe,więc i pies więcej przebywa na podwórku,lecz mimo ze jest na dworze nawet 2 godziny to po wpuszczeniu go do domu,po chwili widze gdzieś kałuże lub kupke.Przyznam ze zaczynaja mi powoli puszczac juz nerwy,bo uwazam ze powinnien juz zaczac sygnalizowac swoje potrzeby.Co pan mi doradzi,jak mam dalej postępowac?Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Justyna

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-04-09
Dzień dobry.
Psu trzeba dać do zrozumienia, że pewne zachowania niosą za sobą odpowiednie konsekwencje. Czasem nie wystarczy tylko wypuścić psa na zewnątrz i pozostawić wszystko naturze i instynktowi. Za właściwe zachowanie, czyli w tym przypadku załatwienie swoich potrzeb poza domem, pies powinien dostać nagrodę i odwrotnie - kałuża w mieszkaniu powinna wiązać się ze skarceniem psiaka. Psy dosyć szybko się uczą, które zachowanie bardziej "się opłaca". U 7-miesięcznego psa, który wyuczył się już pewnych niewłaściwych zachowań, będzie potrzeba trochę cierpliwości i konsekwencji, ale w końcu pies nauczy się gdzie jest toaleta.
Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl