Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii zaćma u psa

Forum

zaćma u psa

Ja juz opisywalam problemy mojego pieska i bardzo dziekuje za prade. Mam jdnak pyanie stwierdzono u niego zacme /ma 15 lat i chore serduszko/ czy kropleQUINAX moga byc pomocne w tym przypadku, czy w polaczeniu z lekiem KARSIWAN /na serce/ nie bedzie skutkow ubocznych. Prosze o porade. Serdecznie pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-07
Dzień dobry. W przypadku wystąpienia zaćmy u starszego psa nie można niestety liczyć, że zmiany w soczewce ustąpią. Wspomagające działanie kropel można traktować jako próbę zahamowania postępującego procesu, ciężko jest jednak przewidzieć i określić skuteczność takiej terapii. Leczenie chorób serca uzależnione jest przede wszystkim od występującej w danym przypadku jednostki chorobowej oraz od stopnia jej nasilenia. Terapię ustala się na podstawie badania klinicznego (osłuchiwania) oraz badań dodatkowych (EKG, echo serca). Połączenie wymienionych leków nie powinno nieść za sobą skutków ubocznych, ale decyzja odnośnie łącznego stosowania jakichkolwiek preparatów, należy zawsze do lekarza weterynarii, który ordynuje dane leczenie i ma bezpośredni kontakt z pacjentem. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl