Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Zaburzenia równowagi

Forum

Zaburzenia równowagi

Witam, mam problem z kocurem (dachowiec, około 4 lat) parę lat temu miał wycinany nowotwór z ucha, niedawno lekarze stwierdzili, że to operowane ucho zarosło i kot na nie nie słyszy. Jednak do tej pory wszystko było w porządku,kot był wesoły, bawił się, jadł. Do wczoraj,gdy wychodziłam z domu kot spał na lodówce,jednak kiedy wróciłam zauważyłam, że ma nie małe zaburzenia równowagi, a głowa lata mu we wszystkie strony, przy usiłowaniu wzięcia go na ręce wyrywał się, drapał i miauczał (dodam, ze w domu są też inne koty więc myślałam nawet, ze mógł się pogryźć z innym,jednak nie jestem pewna czy po pogryzieniu byłyby tak poważne dolegliwości) Następnie zaszył się i poszedł spać, kiedy się obudził wszystko było w miarę w porządku, jadł. Jednak rano wstając zauważyłam, że kot ma nawrót dolegliwości. Zabraliśmy go więc do weterynarza, jednak nie potrafił on stwierdzić co mu dokładnie jest,zaglądał mu w ucho i podobno była tam ropa, dostał zastrzyki aby zapobiec zapaleniu opon mózgowych. Kotu się nie poprawiło, praktycznie cały dzień śpi, nie je, zaszywa się w ciemnościach, tak jakby miał światłowstręt. Zauważyłam też, że próbuje sobie coś wydrapywać z ucha po czym zaczyna przeraźliwie miauczeć. Nie wiem już co robić proszę o pomoc.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-04-09
Witam.
Ropa w uchu świadczy o zaawansowanym stanie zapalnym. Konieczny jest antybiotyk miejscowy w maści. Skoro są obecne zaburzenia równowagi, można podejrzewać stan zapalny w uchu środkowym, warto więc wdrożyć antybiotykoterapię ogólną. Kontrole co 2-3 dni w celu oczyszczenia ucha, wykluczenia obecności polipa, świerzbowca i kontroli stanu ogólnego. W przypadku pogorszenia stanu wskazane jest badanie krwi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl