Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii za dużo pokarmu u karmiącej suczki

Forum

za dużo pokarmu u karmiącej suczki

Witam,chciałam zapytać co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji, moja suczka (york) jest 6 tyg po porodzie, szczeniaki pija coraz mniej, są tylko 2 i zbiera się jej za dużo pokarmu, jeden cycek robi się wielki i boje się żeby nie dostała zakażenia, co robić?proszę o odpowiedzpozdrawiam lala7991

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-08-20
Dzień dobry. Szczenięta wieku 6 tygodni powinny przejść już na stały pokarm. Oczywiście proces ten powinien odbywać się powoli - już w wieku 3-4 tygodni można zacząć przyzwyczajać maluchy do pokarmu innego niż mleko matki. Zmniejszanie pobierania mleka przez szczenięta wpływa na laktację prowadząc do jej stopniowego zaniku. Jeśli nie zrobiono tego wcześniej, szczeniętom należy zacząć stopniowo wprowadzać stały pokarm. Jeśli gruczoł mlekowy suczki się nie zmniejsza, wskazana jest wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Lekarz oceni ryzyko rozwoju stanu zapalnego i ewentualnie zadecyduje o podaniu preparatu hamującego laktację. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl