Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii York 7 miesięczny ma chore prawe bioderko

Forum

York 7 miesięczny ma chore prawe bioderko

Zrobiliśmy zdięcie RTG mojemu pupilkowi i okazało się ,że ma chore biodreko. Z tego co zrozumiałam to główka kości jest jakby pogryziona. wcześniej zaczął nagle utykać i dziwacznie chodzić.Do tej pory wszystko było w porządku.Co to znaczy dla mojego yorka?Jakie są ewentualne metody leczenia? Czy będzie kaleką?Pozdrawiam Mam zdięcie RTG ,ale nie wiem jak mam je do państwa wysłać?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-07-14
Prawdopodobnie mamy tu do czynienia za aseptyczną martwicą głowy kości udowej, czyli chorobą Perthesa. Leczenie polega na podawaniu preparatów chondroprotekcyjnych i leczeniu operacyjnym. Operacyjnie można stosować techniki poprawiające krążenie w głowie kości udowej, ale zwykle stosuje się amputację głowy kości udowej. Psy znoszą ten zabieg bardzo dobrze, zwykle powrót do zdrowia następuje w ciągu 6 tygodni.
77013105385
Data dodania: 2016-07-15
Proszę o ocenę zamieszczonego zdięcia  RTG 7 miesięcznego yorka.Chodzi o bioderka.

Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-07-17
Zmiany zwyrodnieniowe w prawym biodrze są zaawansowane, jesli kulawizna bedzie się nasilać to pozostaje tylko zabieg. Jak już pisałem amputacja głowy kości udowej. W lewym stawie biodrowym takze widoczne są zmiany, które z czasem mogą się nasilić i wymagać takiej samej interwencji chirurgicznej.
Na pocieszenie dodam, że psy bardzo dobrze funkcjonują po prawidłowo wykonanym zabiegu.
77013105385
Data dodania: 2016-07-20
Bardzo dziękuję za informację.Chciałabym się dowiedzieć o rokowania po takiej operacji.Czy mój piesio od tej pory będzie kulał?Czy będzie mógł normalnie funkcjonować?
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2016-07-21
Kulawizna po zabiegu powinna ustąpić średnio dwóch miesiącach. Rokowanie zwykle jest dobre i specjalnie po psie nie widać. Może tylko tak wysoko nie podnosi nogi do sikania.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl