Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wysoki alt i ast

Forum

wysoki alt i ast

Dziś dowidziałam się, że mój 9-letni piesek rasy mieszanej ma bardzo wysokie alt (334,5) oraz podwyższone ast (61). Jej dieta nie była do tej pory dość zdrowa. Lekarz zalecił przejście na karmę hepatic i lek hepatiale forte. Czy to coś pomoże? Czytałam, że podwyższony stan tego enzymu nie świadczy o niewydolności wątroby, ale o jej uszkodzeniu. Lekarz mówił coś o guzie, ale stwierdził, że badanie usg zrobimy za miesiąc jak nie będzie poprawy. Czy warto czekać, czy lepiej zrobić badanie teraz? Objawów nie ma żadnych.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Urszula Grzęda
Data dodania: 2013-08-22
Witam,

Zalecenia Pani lekarza są odpowiednie. W pierwszej kolejności przy takich zaburzeniach ze strony wątroby najważniejsza jest zmiana diety oraz wprowadzenie hepatoprotetyków ( np. Hepatiale Forte). Badanie ultrasonograficzne jest uzupełnieniem oceny funkcjonowania i budowy narządu. Wykonujemy je po otrzymaniu wyników badania biochemicznego krwi. Jest ono badaniem dodatkowym , a nie rozstrzygającym. O terminie jego wykonania powinien decydować lekarz prowadzący. Kontrolne badanie biochemiczne krwi powinna Pani wykonać mniej więcej po miesiącu od wprowadzenia diety.

Pozdrawiam
lek.wet. Urszula Grzęda
hera2009
Data dodania: 2013-08-22
Dziękuję za pomoc:) Trochę się uspokoiłam. Do tej pory mój pies poważnie nie chorował, poza tym teraz też nie ma żadnych objawów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl