Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wyniki badan

Forum

wyniki badan

Dzien dobry. Chcialam zapytac czy w badaniu krwi kota mozna stwierdzic ze watroba nie wydziela enzymow? pytam poniewaz mialam kotke jeszcze do dzisiaj. Miala duza biegunke bardzo schudla udalam sie z nia do lekarza ktory stwierdzil po badaniu krwi ze: watrobe ma jak 4 letni kot trzustke i nerki tez a powodem tego jest zarobaczenie. Otrzymywala jakies zastrzyki na ktore z nia jezdzilam nadmieniam ze mialam ja 20 lat. Niestety od wczoraj przestala chodzic na tylne lapy nie miala sily jesc choc bardzo chciala. Udalam sie z nia szybko do weterynarza blizej domu i powiedzial mi ze watroba jej nie wydziela enzymow trawiennych dlatego ma silna biegunke, ze mozna ja karmic kroplowkami ale najlepsze wyjscie by nie cierpiala bo ma juz 20 lat jest jes uspanie. Wiem ze miala duzo lat kazdy kiedys musi odejsc chciala bym jednak wiedziec czy gdybym udala sie do innego lekarza ona nadal mogla by byc z nami?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-16
Dzień dobry. Możliwe, że chodziło o niewydolność wątroby (nie wydziela ona enzymów trawiennych, jest to zadanie trzustki). Na podstawie badania krwi można stwierdzić lub pośrednio wnioskować o niewydolności wątroby, zależnie od tego, jakie parametry zostały oznaczone.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl