Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Wymioty u szczeniaka

Forum

Wymioty u szczeniaka

Witam Cztery miesiące temu znalazłam maleńkiego szczeniaczka ( kundelek), po wielu staraniach w zeszłym tygodniu udało nam się znaleźć dla niej dom. Sunia ma w tej chwili ok 4,5 miesiąca. Piesek został oddany we czwartek i wtedy tez pojawił się problem, sunia w ogóle nie przyjmuje pokarmu i bardzo wymiotuje, leży osowiała na swoim legowisku. Wczoraj zmusiłam właścicielkę aby poszła z nią do weterynarza. Pani doktor nie zrobiła żadnych badań, nie podała psu kroplówki, ani preparatu wzmacniającego. Stwierdziła, że nie wie co dolega psu i podała tylko antybiotyk. Czy tak powinno wyglądać leczenie? Czy opisane przeze mnie objawy mogą być spowodowane rozłąką? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ okropnie się martwię o sunieczkę, a właścicielka nie pozwoli mi jej nawet odwiedzić

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-02-13
Dzień dobry. Czy suczka była szczepiona (jeśli tak, to kiedy i ile razy)?
MISZA
Data dodania: 2012-02-13
tak sunia była szczepiona w grudniu na wirusówki
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-02-14

U szczenięcia, u krórego istnieje podejrzenie niewykształcenia pełnej odporności, w przypadku wystąpienia silnego osłabienia i wymiotów, w pierwszej kolejności należałoby wykluczyć parwowirozę (wirusową chorobę zakaźną), a następnie zaburzenia związane z drożnością przewodu pokarmowego - ciało obce czy też wgłobienie jelit spowodowane silną inwazją pasożytniczą. Te stany są zagrożenim dla życia, dlatego odpowiednio przeprowadzona diagnostyka ma tu kluczowe znaczenie. Zależnie od wyników badań dodatkowych - testu w kierunku parwowirozy, badania krwi i diagnostyki obrazowej (RTG/USG) wdraża się właściwe leczenie. Często musi być ono intensywne, m.in. wymagające podaży części leków drogą dożylną, np. kroplówek w celu wyrównania odwodnienia w przebiegu parwowirozy.


Posmutnienie i/lub objawy z przewodu pokarmowego (wymioty/biegunka) mogą się zdarzyć w wyniku zmiany miejsca, zwłaszcza jeśli towarzyszy temu zmiana dotychczasowego żywienia (powodująca nietolerancję pokarmową). najczęściej jednak nie są to silnie wyrażone objawy i stwierdzić je można jedynie po wykluczeniu innych przyczyn.


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl