Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Wymioty u małego kotka

Forum

Wymioty u małego kotka

Mam dwu miesięcznego kotka i zaczął mi wymotywać żółcią i kawałkami jedzenia . co mam zrobić i co mu podać ?

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-09-27
Dzień dobry. W przypadku intensywnych wymiotów należy zastosować głodówkę (12-24h), aby przewód pokarmowy mógł się zregenerować. Zapewniamy w tym czasie jedynie wodę do picia, chyba że kot wymiotuje również po wypiciu wody. Z racji tego, że taki stan, szczególnie u młodego zwierzęcia, grozi silnym odwodnieniem powinniśmy udać się do lekarza weterynarii. Wymioty należy traktować jedynie jako objaw. Mogą one mieć bardzo wiele przyczyn i należy ich poszukać. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad - mi.n zapyta o rodzaj żywienia, środowisko życia kota, dostęp do roślin/substancji toksycznych, profilaktykę przeciwpasożytniczą, możliwość zjedzenia ciała obcego itp. Następnie wykona badanie ogólne, a w razie potrzeby zleci badania dodatkowe (badanie krwi, badanie kału i/lub badania z zakresu diagnostyki obrazowej RTG/USG). Dopiero na podstawie zebranych danych można znaleźć przyczynę problemu i dobrać odpowiednie leczenie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl