Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wymioty u kotki

Forum

wymioty u kotki

Mam 1,5 roczką koteczkę, która od 2 miesięcy ciągle wymiotuje. Jest wesolutka i ma apetyt, ale co zje to zaraz zwraca. Kiedy byłam u lekarza powiedział mi, że to pewnie zalegające kłaki i przepisał maść remover, ale mimo podawania jej tak jak zalecił kotek nadal wymiotuje i przez co chudnie strasznie. Nie wiem co mam robić...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-07-31
W przypadku częstych, utrzymujących się wymiotów konieczna jest dokładna diagnostyka. Jeśli nie ma reakcji na zastosowaną pastę, ani nie udało znaleźć się przyczyny objawu - jakim są wymioty - w badaniu klinicznym w gabinecie, należy wykonać badania dodatkowe. Najpierw trzeba wykluczyć inwazję pasożytniczą poprzez badanie kału. Następnie badamy krew i mocz w celu ogólnej oceny stanu zdrowia. Możliwe, że badanie krwi trzeba będzie powtórzyć lub rozszerzyć o bardziej szczegółowe oznaczenia. Kolejnym krokiem jest diagnostyka obrazowa - USG, RTG. Jeśli w dalszym ciągu nie uda się rozpoznać przyczyny problemu można wykonać bardziej zaawansowane badania jak RTG z kontrastem lub endoskopia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl