Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Wymioty u 8 tyg maltańczyka (chłopiec)

Forum

Wymioty u 8 tyg maltańczyka (chłopiec)

Witam, 2 dni temu mały zaczął wymiotować i miał rozwolnienie, żona pojechała z nim do weterynarza i diagnoza padła taka, że był przekarmiony, mimo to, że dostawał odpowiednią dawkę jedzenia do swojej wagi. Dostał zastrzyk z witaminami i drugi przeciw wymiotny. Noc przespał i wczorajszy dzień już był "na siłach", biegał, chciał się bawić i zaczepiał. W nocy obudził się 2 razy i też chciał poprzytulać się itp. Dzisiaj około 12 w południe zaczął znowu wymiotować. Od kiedy dostał zastrzyk zjadł 3 razy. Je karmę Royal Starter i podobno hodowca też karmił go tą karmą. Teraz wychodzą mu ząbki mleczne, możliwe jest, że wymiotuje od ząbkowania? Biegam za nim za każdym razem kiedy wstanie, a wstaje napić się wody i idzie z powrotem do kojca. Po chwili biegnie na mate zwymiotować i dalej się kładzie. I tak od 12 dzisiaj. Kupę zrobił dzisiaj jedną i dość wodnistą, ale biegunki nie ma. Pije więcej wody niż je. I chce wodę pić, nie ma z tym problemu, na siłę nie muszę go poić. Myślę też nad zmianą karmy dla maluszka. Jeżeli do jutra to się nie poprawi zabieramy go do weterynarza raz jeszcze. Siły ma, nie jest taki "ospały". Chętnie przechadza się po pokoju. 2 dni temu weterynarz w książeczce zdrowia psa napisał "zapalenie żołądka i jelit, biotyl, cerenia" Dziękuję za odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-08-19
Dzień dobry. Wymioty są bardzo niespecyficznym objawem, tzn. że mogą wynikać z wielu jednostek chorobowych. Jeśli pies nie reaguje na leczenie w kierunku zapalenia żołądka należałoby poszukać innych przyczyn. Zakładam, że w toku postępowania zweryfikowano profilaktyką przeciwpasożytniczą i stan szczepień przeciwko chorobom zakaźnym oraz wykluczono ciało obce (jeśli mógł zjeść coś niewłaściwego). Kolejnym krokiem do rozważenia jest badanie krwi i badania z zakresu diagnostyki obrazowej (USG/RTG).
Tomek2108
Data dodania: 2016-08-19
57b6d9e56ed7f.jpg
wpisy w ksiazeczce
Witam. Przed chwilą wróciliśmy od weterynarza. Piesek był podłączony pod kroplówkę i dostał cerenia na zapobiegnięcie wymiotów. PRAWDOPODOBNIE jego dolegliwością mogą być robaczki. Dostałem też tabletkę, którą muszę jemu dać jak przeciwwymiotna zacznie już działać. Niestety nie mogę się rozczytać co Pani weterynarz napisała w książeczce zdrowia psa. Załączam zdjęcie z zapisem pani lekarz i mam nadzieję, że to jednak będzie ta dolegliwość do wyeliminowania.

Piesek 19.08 dostał tabletkę Milprazon na odrobaczenie i to było jego jedyne odrobaczanie. Urodził się 10.06

Dziękuję za odpowiedź w moim temacie.
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2016-08-19
Przy podejrzeniu inwazji pasożytniczej zawsze warto wykonać badanie kału. Materiał należy zbierać przez 3 dni i przechowywać w lodówce.
Więcej na temat odrobaczania można znaleźć w artykule na stronie Portalu:
http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/profilaktyka/odrobaczanie-24.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl