Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wymioty po wypiciu wody przez psa

Forum

wymioty po wypiciu wody przez psa

Witam,mam psa który ma 4 lata,waży 30kg jest mieszańcem.Jak był młody karmiłam jego puriną dog chow przez jakieś 2 lata,póżniej przeszłam na tańszą purinę darling. Jakieś 2 mies temu chciałam znowu wprowadzić mu dog chow ale zaczął po tym wymiotować więc najpierw mieszałam mu te dwie karmy z przewagą tej tańszej. Po pewnym czasie ok tyg całkowicie przeszłam na dog chow i bez problemów pies jadł.Niestety 2-3 tyg temu znowu wymiotował i to tuz po posiłku,myślałam ze to przez ta karmę więc zrobiłam mu 3 dni na kurczaku i ryżu( nie wymiotował),po czym przeszłam na sucha karmę i zaczął wymiotować. Zaczęłam mu się bardziej przyglądać i zauważyłam że pies wymiotuje jak wypije dużo wody.np-wieczorem dałam mu najpierw napić się trochę wody póżniej dostał ok 300g karmy,wodę mu zabrałam.Rano dałam mu wodę i znowu napił się bardzo dużo i zwymiotował całą karmę którą zjadł dzień wcześniej:(poszłam do wet,ten go zbadał i nie zauważył nic niepokojącego,dał mu controloc stwierdzając że karma mu nie pasuje. Teraz pies je darling ale wodę mu dozuje tzn.2-3 łyki chwila przerwy i nast. porcja wody ponieważ problem dalej jest. Oprócz tego za każdym łykiem krztusi się jakby coś miał w gardle,jakby miał "kaszel". Bardzo proszę o jakąś poradę bo brakuje mi już pomysłów..

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-01-02
Witam.
Należy odróżnić wymioty od ulewania. Podczas wymiotów obserwujemy pracę tłoczni brzusznej, ulewanie jest procesem biernym. Jest to istotne ze względu na wykluczenie ewentualnego problemu jakim jest przełyk olbrzymi. Do potwierdzenia tego stanu należy wykonać kontrastowe RTG przełyku. Jednak wskazane są także inne badania dodatkowe jak badanie krwi ( morfologia i biochemia, jonogram,) w celu wykluczenia innych chorób metabolicznych.
Pisze Pani, że podała psu 300 g karmy, czy zawsze była podawana taka ilość karmy w jednym podaniu? Warto spróbować dzielić dawkę dzienną, być może to za duża porcja jednorazowa. Pozdrawiam
gosienka_001
Data dodania: 2013-01-02
Witam,jeśli chodzi o pytanie dot karmienia to zawsze dostawał od 300 do 500g karmy i sam sobie dozował ilość,nigdy nie zajadał wszystkiego i od razu.To są wymioty napewno,widać oprócz pokarmu żółć i taką gęsta białą wydzielinę.Ogólnie to tak jak wcześniej wspominałam wszystko jest ok-nie ma gorączki,normalnie się załatwia,chce się bawić,ma apetyt tylko wymiotuje jak za dużo wypije wody...Cały czas dozuje mu picie,w sensie 3 łyki przerwa i kolejne 3 łyki i tak kilka razy,jesli zostawię mu tą wode to od razu wymiotuje.Dziekuje za porade i czekam z niecierpliwością na nastepne.pozdrawiam
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2013-01-03
Podtrzymuję zalecenia dotyczące badania krwi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl