Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wymioty kotki powodujące wychudzenie

Forum

wymioty kotki powodujące wychudzenie

Moja kotka ma 15 lat i jest po sterylizacji. Przez całe swoje życie nie chorowała. Przez ostatnie dwa miesiące przebywała u rodziców na wsi i bardzo schudła. Kilka razy wymiotowała w domu, ale nie wiem co robiła będąc w terenie. Od trzech dni jest u mnie w domu i dwukrotnie bardzo mocno wymiotowała. Sprawia jej to ból, bo wydaje przy tym przeraźliwe dźwięki. Wymiotuje po kilku godzinach po jedzeniu (dzisiaj po zjedzeniu mięsa stało sie to dopiero po 6 godz.). Sika raz lub dwa razy dziennie, ale duże porcje, natomiast z wypróżnianiem ma poważne kłopoty i wydala niewielkie ilości twardego kału. Kiedy się napina, to zaraz zaczyna wymiotować. Przy głaskaniu nie reaguje na dotyk w żadnym miejscu, jest tylko bardzo słaba i wychudzona. Kupiłam u weterynarza karmy wzbogacone w witaminy i inne składniki, ale bardzo słabo je je.Zęby ma w dobrym stanie. W wakacje podobno często nie chciała jeść w domu, ale łowiła myszy i nie wiem ile ich zjadała. Przez te trzy dni zjada pokarm z apetytem, ale potem go zwraca. Nigdy nie chciała jeść puszek ani saszetek tylko mięso surowe i podroby. W mojej okolicy nie ma dobrej kliniki, a jazda samochodem zawsze była dla niej wielkim stresem. Nie wiem co robić? Błagam o pomoc!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-10-07
Witam, niestety bez wyjazdu do weterynarza się nie obejdzie. Nie musi być to superklinika ale musi mieć możliwość zbadania krwi. U kota który całe życie jadł mięso i ma 15 lat trzeba w pierwszej kolejności wyeliminować niewydolność nerek. Jeśli wyniki krwi okażą się dobre, należy wziąć pod uwagę zapalenie jelit i /lub żołądka, lub inwazję pasożytniczą (w końcu miała okazję przez ten czas "złapać robaki". Jeśli jednak podejrzenie niewydolności nerek potwierdzi się w badaniach krwi to należy rozpocząć leczenie. Polega ono w skrócie, na podawaniu leków moczopędnych oraz nawadnianiu (dożylnym lub podskórnym). Bez względu na wyniki niezbędna będzie zmiana diety (w przypadku PNN na dietę leczniczą). Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl