Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wylizywanie brzuszka u kotki i lzawiace oko

Forum

wylizywanie brzuszka u kotki i lzawiace oko

Witam zwracam sie o porade dotyczaca dwoch rzeczy. Mianowicie mam kotke wysterylizowana 5 letnia. Kotka ta jest niewychodzaca jest takze alergiczka ale od pol roku alergia jest opanowana(jest uczulona na karmy ktore maja w skladzie rybe ). Jednakze od 4 miesiecy walcze z lzawiacym okiem u kotki. Oczywiscie byla pod stala opieka lekarzy dostawala kilkanascie mozliwych kropli do oczu niestety nic nie pomoglo. Do tego badanie krwi podstawowe. Wszystko w normie tylko TP czyli bialko podwyzszone ale nieznacznie.. Wymaz z oka pobrany na wszystkie mozliwe wirusy chlamydia herpes wirus itp. Nie pamietam wszystkich nazw. Bylo sprawdzane czy nie ma cial obcych -nie ma. oczko wyglada dobrze tylko jest caly czas zalzawione. Lekarze rozkladaja rece i odeslali mnie z kotka do okulisty. Jednakze mieszkam w anglii i tutaj najblizszy specjalista jest poltora godz.jazdy od mojego miasta. Oczywiscie pojade z kotka ale terminy sa bardzo dlugie. I tu moje pierwsze pytanie co moze byc przyczyna takiego stanu zalzawienia ?Chcialam nadmienic ze w tym okresie przez 2 tyg bylo dobrze kiedy kotka dostala krople podobno z jakims sterydem (nie znam nazwy)jednak potem wszystko wrocilo do normy. I drugie moje pytanie kotka natarczywie wylizuje sobie brzuch i wenetrzne strony tylnich lap. Oczywiscie z tym tez bylam u weterynarza ale on stwierdzil ze moze to byc ze stresu. Kotka do tego pare razy zalatwila sie poza kuweta 4 razy(w tym 2 kiedy bylam na wakacjach i ktos opiekowal sie kotka). Zastanawiam sie czy to nie zapalenie pecherza ale narazie nie moge pobrac probki moczu do badan poniewaz moja druga kotka wlasnie przechodzi zapalenie pecherza i jakies bakterie napewno zostana w kuwecie takze musze tydz poczekac. Kotka zalatwia sie normalnie nie wokalizuje ani nie ma krwi w moczu. czy wylizywanie aie faktycznie oznacza infekcje w ukladzie moczowym ? prosze o porade.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-01-10
Dzień dobry. Problem może być związany z niedrożnością kanalika nosowo-łzowego. Jeśli obecnie nie ma cech stanu zapalnego wystarczy regularna toaleta okolicy kącika oka. Jeśli podejrzenie się potwierdzi lekarz może zalecić zabieg udrożnienia kanalika.
Wylizywanie brzucha może wynikać zarówno ze stresu jak i z problemów z pęcherzem moczowym i/lub przy chorobach skóry. Kluczowe w takiej sytuacji jest badanie moczu.Dzień dobry. Problem może być związany z niedrożnością kanalika nosowo-łzowego. Jeśli obecnie nie ma cech stanu zapalnego wystarczy regularna toaleta okolicy kącika oka. Jeśli podejrzenie się potwierdzi lekarz może zalecić zabieg udrożnienia kanalika.
Wylizywanie brzucha może wynikać zarówno ze stresu jak i z problemów z pęcherzem moczowym i/lub przy chorobach skóry. Kluczowe w takiej sytuacji jest badanie moczu.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl