Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Wycie psa

Forum

Wycie psa

Dzień dobry. Ostatnio mam taki problem z moim psem (2 lata, mieszaniec), gdy zostaje sam w domu to strasznie wyje i drapie drzwi. Nie wiem co mam zrobić żeby się tak nie zachowywał. Zostawiam mu dużo jego zabawek, gryzaki i jedzenie, ale on nie zwraca na to uwagi tylko szczeka, wyje i drapie drzwi.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-11-24
Dzień dobry. Takie zachowanie wynika z zaburzeń behawioralnych. Mogło do nich dojść jeszcze w takcie procesu socjalizacji w wieku szczenięcym. Później, wraz z upływem czasu często dochodzi do utrwalenia niewłaściwych reakcji na pewne bodźce (np. przebywanie w pustym mieszkaniu), które u pozostałych psów nie powodują nadmiernie objawiającego się stresu. Problem najczęściej jest dosyć złożony i nie da mu się zaradzić jedną prostą radą. W takiej sytuacji mamy do czynienia z koniecznością zadbania - oprócz naszego (i sąsiadów) komfortu - o zdrowie psa (w tym jego zdrowie psychiczne). Nieobecność właściciela może wywoływać u psa poczucie opuszczenia, strach przed odrzuceniem i związany z tym bardzo silny stres, objawiający się w tym wypadku m. in. nieustannym szczekaniem. W takim przypadku konieczna jest cierpliwa praca nad psem. Można spróbować robić to samodzielnie po zapoznaniu się z odpowiednią literaturą (na rynku jest wiele dostępnych książek na temat wychowania psów i zaburzeń zachowania) lub poszukać pomocy u behawiorysty/zoopsychologa. Specjalista po zanalizowaniu historii psa i obserwacji jego zachowań, będzie mógł udzielić odpowiednich i konkretnych wskazówek co do dalszego postępowania. Efekty zwykle nie pojawiają się od razu, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Wytrwałość w konsekwentnym postępowaniu daje za to dużą szansę na nagrodę w postaci szczęśliwego, niezestresowanego (i nie hałasującego) psa. Pozdrawiam.
maciekd36
Data dodania: 2011-03-18
Witam!
Miałam podobny problem,jak tylko wychodziłam z domu moja sunia drapała w drzwi i co było możliwe to gryzła.Wracając do domu miałam wrażenie że przeszło tornado-zaczełam jej zostawiać włączone radio-pomogło!!!!
     
      Pozdrawiam!

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl