Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii wscieklizna

Forum

wscieklizna

W połowie września dokonywane były zrzuty szczepionek dla lisów rudych o czym nie wiedziałem. Dziś tj. 02 .10. 12 znalazłem pusty blister po przynęcie bez zawartości szczepionki w miejscu pracy na palarni leżący folią z napisami na ziemi,ująłem go dwoma opuszkami palców i odwróciłem. czytając tekst zbladłem-"zawiesina doustna dla lisów rudych , lot, nie dotykać". Ręka bez ran od razu obmyłem mydłem. Opakowanie było suche, ręka też, nie tarłem oczu, nosa, ust. Czy mam się martwić??? Proszę o szybką odpowiedź. Mam małe dzieci w domu.Podam nr tel 667388077 może przyspieszy odpowiedz.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2012-10-03
Nie powinien się Pan martwić tym faktem. Aby doszło do zarażenia musi być kontakt żywego i w pełni inwazyjnego wirusa z uszkodzoną skórą. W szczepionce wirus jest osłabiony a nie uszkodzona skóra ręki stanowi wystarczającą barierę ochronną.
76041205373
Data dodania: 2012-10-04
To świetna informacja dla mnie. Kamień spadł mi z serca bo to straszna choroba tak samo śmiertelna jak AIDS. Szkoda gadać a co dopiero bić się z myślami,że mogło dość do ekspozycji na wirusa bo wszędzie straszą , że po kontakcie z ciekła zawartością szczepionki trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza 1-ego kontaktu.Zanim cokolwiek zrobiłem po powrocie z pracy  to z 3 razy umyłem ręce mydłem i raz wódką bo nie miałem spirytusu a w pracy 3 razy mydłem w  płynie. Dziękuje za szybką odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl