Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii woda czy mleko

Forum

woda czy mleko

Witam. Czym mam poić moją małą kotke, wodą czy mlekiem.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2010-10-08
Dzień dobry.
Kotce należy zapewnić odpowiednie żywienie w postaci dobrej jakości karmy dostosowanej do wieku. W tym celu warto się wybrać do gabinetu weterynaryjnego lub sklepu zoologicznego. Lekarz lub pracownik sklepu pomoże wybrać optymalny pokarm dla kotki. Do picia wystarczy woda.
W poprzednim pytaniu - "Ile kosztuje ksiżeczka zdrowia i gdzie można ją kupić...Czego można nauczyć kota?" zakładam, że chodzi o internetową książeczkę zdrowia. Obecnie system jest testowany i oferowany przez Przychodnię Weterynaryjną "Boliłapka" w Warszawie (koszt dostępu to 30.0 zł rocznie)- tu więcej informacji na ten temat http://www.bolilapka.portalweterynaryjny.pl/dostep-do-karty-leczenia-przez-internet/
Zwykłe papierowe książeczki zdrowia zwierząt są oczywiście dostępne w każdym gabinecie weterynaryjnym (ich koszt zwykle nie przekracza 10.0 zł).
Odnosząc się do drugiej części pytania - koty są indywidualistami i zazwyczaj same decydują jak będzie wyglądała ich relacja z człowiekiem. Zdarzają się naturalnie różne kocie charaktery, ale najczęściej to właśnie kot wybiera czy ma ochotę na zabawę, odpoczynek, itd. i jeśli jego zdanie jest odmienne od naszego, to raczej trudno będzie wpłynąć na jego zmianę. Powtarzanie danych czynności zwiększa szanse wyuczenia pewnych zachowań. Można próbować. Mój kot np. chętnie "aportuje" ulubioną piłeczkę, oczywiście do momentu, aż mu się to nie znudzi ;)
Pozdrawiam.

P.S. Na przyszłość nie rozbijamy treści na pytania związanego z jednym zwierzęciem/problemem na dwie części. Dany wątek kontynuujemy na forum.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl