Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Witam. Szukam ratunku. Mój Pies rasy Husky nie może się prawidłowo załatwić...

Forum

Witam. Szukam ratunku. Mój Pies rasy Husky nie może się prawidłowo załatwić...

Witam. Potrzebuje pilnie porady specjalisty! Mój pies, 6-cio letni siberian husky od kilku dni ma problem z wypróżnieniem. Wcześniej nigdy to się nie zdarzało, aż do tego dnia. Gdy chcę wyjść z nim na dłuższy spacer jest to utrudnione ponieważ pies co kilka metrów przyjmuje pozycję do "wypróżnienia" i próbuje się załatwić lecz bez skutecznie przy czym bardzo piszczy. Stolec jaki uda mu się wydalić to zwarta drobna część o barwie gliniastej z dodatkiem rzadkiej wydzieliny (objaw podobny do biegunki) Z mojej perspektywy wygląda to tak jakby miał zatwardzenie. Pokarm jaki je to sucha karma, jak i mleko, lub pozostałości z domowego obiadu. Szukam domowego rozwiązania ponieważ najbliższy lekarz weterynarii jest kilkanaście km od mojego zamieszkania, a sama nie posiadam środka transportu aby mojego pupila tam dostarczyć. Proszę o pomoc, poradę, sugestię ...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2013-01-29
Dzień dobry.
Prawdopodobnie pies zjadł za dużo kości, które teraz zalegają w prostnicy. Rozwiązanie jest i proste i trudne. Należy zrobić lewatywę, z wody o temp 35 C lub oleju parafinowego w ilości 200 - 300 ml. Taką operację należy powtórzyć kilka razy, aż do skutku. Dodatkowo warto wykonywać masaż prostnicy wskazującym palcem zabezpieczonym rękawicą. To czy operacja się uda zależy od cierpliwości psa, wytrwałości właściciela oraz od twardości kału. Czasem idzie łatwo, a czasem jak napisałem trudno i bez znieczulenia się nie uda.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl