Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Witam, mam 2,5 letniego Yorka, który jest wnętrem zastanawiam się czy kastracja zmiei jego...

Forum

Witam, mam 2,5 letniego Yorka, który jest wnętrem zastanawiam się czy kastracja zmiei jego zachowanie?

Mój piesek reaguje agresywnie na inne spotykane na spacerze psy. Boję się, że kiedyś to się źle skończy. Pomimo tego, ze dość często chodzi na smyczy to zawsze mocno cięgnie i znaczy każde napotkane drzewo lub słup. Zdarza się dość często, że gdy tego nie widzimy znaczy meble w domu. Mam pytanie czy przyczyną takiego zachowania może być jego wada? Czy po usunięciu jąder będzie mniej pobudliwy? Proszę o odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-03-23
Witam.
W takich przypadkach należy zacząć od kastracji. Jest to zabieg wskazany nie tylko na wykazywane agresywne zachowanie psa ale i ze względów medycznych. Niezstąpione jądro predysponuje do wystąpienia w nim zmian nowotworowych. Zabieg kastracji nie daje gwarancji zmiany zachowania, zwłaszcza u zwierzęcia już dojrzałego. Następnym krokiem zatem będzie szkolenie/ konsultacja z behawiorystą.
mjaw
Data dodania: 2015-03-24
W dniu wczorajszym była u weterynarza, który stwierdził, ze nie podejmie się usunięcia jądra. Usłyszałam, że jest to poważny zabieg, że trudno czasem znaleźć jądro i może się tak zdarzyć, że w ogóle go lekarz nie znajdzie. Powiedział mi że to rzadko powoduje zmiany rakowe. Po tej rozmowie strasznie się boję o mojego pieska. Nie wiem czy próbować u innego lekarza.
Lekarz weterynarii: Martyna Wilk-Niepiekło
Data dodania: 2015-03-24
Witam.
W celu odnalezienia jądra niezstąpionego do moszny wykonuje się badanie usg. Specjalista chirurg nie ma problemu z usunięciem takiego jądra. Zachęcam do zapoznania sie z poniższym artykułem :
http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/rozrod-i-poloznictwo/wnetrostwo-u-psow-27.html

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl