Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Witam !!!

Forum

Witam !!!

Od pewnego czasu mam problem z kotem, który ma 6 lat. Załatwia się pod siebie, albo w czasie chodzenia, po prostu nie kontroluje czynności fizjologicznych. Jest często odrobaczany, miał wiele badań krwi i kału, nawet pod względem pasożytów, co i tak nic nie wykazało. Strasznie schudł - rok temu ważył jeszcze 6kg, a teraz zaledwie 2. Weterynarze nie wiedzą jak mu pomóc. Bardzo proszę o jakieś wskazówki w sprawie jego leczenia, gdyż zwierzak strasznie się męczy. Rodzina każe mi go uspać, ale chce to uznać za ostateczność. :( Z góry dziękuję za odpowiedź.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-11
W tym przypadku proszę o więcej danych. Czy były wykonane: testy na FIV i FeLV, badanie moczu, jakie parametry zostały zbadane we krwi obwodowej. Czy robiono badania obrazowe USG, RTG. Czy wykonano podstawowe, kliniczne badanie neurologiczne. Oraz sposób żywienia kota i czy jest wychodzący. Teraz mogę jedynie napisać, że tak duży spadek wagi prawdopodobnie nie jest samoistny.
LadyM
Data dodania: 2010-09-12
Badania:
GLU : 124 mg/dl
GLU: 71-136 mg/dl

GPT: 17.0 U/l
GPT:
LadyM
Data dodania: 2010-09-12
GLU: 124
GLU: 71-136

GPT: 17.0
GPT:
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2010-09-12
To bardzo fragmentaryczne dane, wyrwane z kontekstu. Należy wykonać morfologię krwi i kilka oznaczeń biochemicznych, które będą opisywać funkcję podstawowych narządów.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl