Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Urojona ciąża- jakieś skutki uboczne.

Forum

Urojona ciąża- jakieś skutki uboczne.

witam,mam 15miesieczna bule,do tej pory wszystko bylo ok,od paru dni dostala swira kreci sie za ogonem piszczy,szczeka,niemozna wytrzymac slini sie zieje,prawie wogole nie spi,nic jej nie zajmuje ani zabawki ani jak jem cukierki(do tej pory byla pierwsza przy cukierach)jest ciagle pobudzona,wszystka ja drazni dzis rzucila sie na miske z praniem wczoraj dziabnela meza.niewiem o co chodzi,suka nie jest jeszcze wysterylizowana bo ma ciaze urojona,bylismy u weta dostala leki CONTRALAC niewiem czy ktos zna ten lek bo ja mieszkam za granica,byc moze ten lek ma jakies skutki uboczne.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-09-13
Witam, przyczyny w takim zachowaniu doszukiwałbym się raczej w samej ciąży urojonej niż jako działania niepożądanego contralacu. Lek ten jako pochodna sporyszu, działa na układ nerwowy, docelowo ma hamować wydzielanie hormonów w podwzgórzu jednak nie da się w pełni przewidzieć działań ubocznych. Jako działania niepożądane wymieniane są drżenia, biegunki i wymioty. Zależy czy opisywane przez Panią objawy pojawiły się bezpośrednio po rozpoczęciu kuracji czy były już wcześniej. tak czy inaczej należy spotkać się z weterynarzem i skorygować odpowiednio leczenie.
Inna przyczyna może być bardziej prozaiczna - robaki
mrdux
Data dodania: 2010-09-13
Witam dziękuję za odpowiedż, byliśmy dziś u weterynarza który stwierdził to samo. Zostaliśmy umówieni na sterylizację na przyszły wtorek a do tego czasu suka dostała ponownie kurację CONTRALAC a na agresję i nadpobudliwosc lek o nazwie ACEPE. mam nadzieję że pomoże gdyż ostatnie 2 dni byla nie do zniesienia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl