Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii uporczywy kaszel u psa

Forum

uporczywy kaszel u psa

Witam Mam 13 letniego jamnika. ma chore serce od 2 lat bierze enareal 2x 1/2 tbl. oraz digoxin rano 1/2 tbl. wieczorem 1/4 tbl., dwa miesiące temu dołączyła mu się infekcja dróg oddechowych, uporczywy kaszel . otrzymywał antybiotyk i sterydy.jest przez cały czas pod opieką weterynarza.obecnie otrzymuje diprophos. pomimo leczenia nie ma poprawy kaszel jest uporczywy, duszący przypominający zapalenie krtani. czy mozna mu jeszcze jakoś pomóc.może homeopatią, podobnież działa na zwierzęta. proszę o pomoc

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-11-13
Dzień dobry.
Kaszel w takim wypadku może wynikać z trudnej do opanowania infekcji dróg oddechowych, ale też z nasilania się niewydolności krążenia. Czy u psa były wykonywane badania dodatkowe - RTG klatki piersiowej, USG (echo) serca, badanie krwi (morfologia i biochemia)?
dorotea4
Data dodania: 2011-11-14

Witam w CIĄGU TEJ CHOROBY NIE MIAŁ ROBIONYCH ŻADNYCH DODATKOWYCH BADAŃ. POZDRAWIAM DOROTA

Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2011-11-14

Dokładniejsza diagnostyka w takich wypadkach jest niezbędna, aby jak najlepiej dobrać leczenie. Badanie krwi - morfologia - pozwoli na potwierdzenie toczącego się stanu zapalnego i co równie ważne, na określenie jego charakteru i nasilenia, biochemia natomiast umożiwia ocenę jak obecny stan wpływa na pracę narządów wewnętrznych (jak wątroba i nerki). W przypadku chorób układu krążenia/oddechowego konieczne są również badania z zakresu diagnostyki obrazowej. W pierwszej kolejności należałoby wykonać RTG klatki piersiowej w 2 projekcjach, co umożliwia ocenę sylwetki serca oraz miąższu płuc. W przypadku stwierdzenia niewydolności krążenia badaniami z wyboru są USG serca (echo) oraz EKG, dzięki którym rozpoznajemy rodzaj zmiany, nasilenie problemu, ewentualną arytmię, itd. Postępowanie wdrażane na podstawie objawów klinicznych i badania ogólnego warto zweryfikować, jeśli nie przynosi ono oczekiwanych rezultatów. Do tego właśnie niezbędne są badania dodatkowe, bez nich trudno jest przewidzieć efekt leczenia (wyłącznie) objawowego.


Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl