Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii uczulenie na szczepionki u psa?

Forum

uczulenie na szczepionki u psa?

Witam. Dwa lata temu pies otrzymał szczepionkę Rabisin kilka godzin po niej spuchł mu pysk i wyskoczyły czerwone plamki, weterynarz uznał,że musiały go pogryźć mrówki lub jakiś inny owad. Rok temu szczepiłam psa szczepionką hexadog-l,hexadog CHP pies około pół 15 minut po szczepieniu zaczął ciężej oddychać stracił przytomność i zsiniał mu język zupełnie jakby dostał jakiegoś wstrząsu czy coś. Natychmiast udałam się do weterynarza, dał mu jakiś zastrzyk rozluźniający w tylną łapę i 2 zastrzyki w szyje powiedział,że pies musiał się przestraszyć. Zaraz po powrocie do domu pies cały spuchł i wyskoczyły mu czerwone bąble. Weterynarz wtedy uznał,ze pies ma uczulenie na wcześniej podaną szczepionkę, po kilku godzinach opuchlizna i uczulenie zeszły.Rozumiem,że na w tym roku na pewno nie powinnam brać pod uwagę szczepionki Hexadog. a co ze szczepieniem przeciw wściekliźnie, czy na taka zwykła szczepionkę pies tez możne być uczulony?czy wszystko bedzie ok? bardzo mnie to martwi...

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-08-25
Witam, o ile kompleksowe szczepienie przeciw chorobom zakaźnym (np. hexadog) nie jest obowiązkowe i w tym przypadku radziłbym odstąpić od szczepienia, o tyle szczepienie p. wściekliźnie (np. rabisin) jest w Polsce obowiązkowe. Mimo iż szczepionki rabisin używam jako jedynej od zawsze i nigdy nie zdarzały mi się alergie, to sugerowałbym aby poprosić lekarza o szczepionkę innego producenta. Najprawdopodobniej Pani pies jest alergikiem i uczulony jest na któryś ze składników podłoża szczepionki. Po szczepieniu warto być w kontakcie z lecznicą. Pozdrawiam.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl