Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Uczulenie czy coś innego

Forum

Uczulenie czy coś innego

Witam. Mam 7-miesięcznego owczarka niemieckiego . Mieszka na zewnątrz. Od niedawna zauważyłam, że potrząsa nerwowo głową. Okazało się, że na głowie między uszami ma krosty. Ponieważ to owczarek długowłosy, trudno coś zobaczy, ale niektóre są jakby zaropiałe, zaczerwienione. Albo je rozdrapał, albo nie wiem co ? proszę o radę. Je bento kronen - (chociaż niezbyt za tym przepada ) i makaron z drobiowymi wątróbkami lub sercami.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Łukasz Sokalski Spec.Chirurg
Data dodania: 2010-12-14
Witam, jest całe mnóstwo chorób skóry przebiegających z krostkami, od alergii po przez pasożyty po infekcje bakteryjne. Lokalizacja tej wysypki nie jest charakterystyczna dla konkretnej jednostki chorobowej. Możliwe również że proces chorobowy może toczyć się w przewodzie słuchowym zewnętrznym , a pies drapiąc się spowodował zapalenie skóry. Przede wszystkim należy tę okolicę umyć i ewentualnie (w zależności od stanu) ogolić aby móc postawić rozpoznanie. Możliwe może okazać się pobranie próbek do badania laboratoryjnego a następnie podanie leków usuwających przyczynę wysypki. Najbardziej prawdopodobne jest zapalenie skóry tła bakteryjnego. Niska temperatura sprzyja infekcjom skóry, dlatego proponuję psa, do czasu wyleczenia, ulokować w miejscu ogrzewanym. Pozdrawiam.
miki
Data dodania: 2010-12-14
Dziękuję za odpowiedź. Jednak trudne dla mnie zadanie, bo nie mam możliwości go dać do ogrzewanego pomieszczenia. Pies i tak w budzie niechętnie przebywa, woli na zewnątrz. Na siłę go w kojcu zamykamy, by siedział w budzie i wtedy nie ma wyjścia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl