Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Twardy brzuch u sterylizowanej kotki oraz zaznaczanie terenu

Forum

Twardy brzuch u sterylizowanej kotki oraz zaznaczanie terenu

Witam, zaniepokoiło mnie u mojej sterylizowanej 10 miesięcznej kotki, że po sterylizacji zaczęła mi zaznaczać teren w domu w bardzo konkretnych miejscach przy oknie gdzie widzi inne koty oraz przy drzwiach wyjsciowych mimo tego grzecznie bezproblemowo robi w kuwecie, ale ostatnio nawet zaczęła podsikiwać bardzo mocnym zapachem moczu zlew pod oknem ( w którym zawsze piła wodę) jakby tego było mało :( to kotka od 2 dni ma twardy brzuszek taki napompowany i przybrala na wadze w przeciagu miesiaca 1 kg zastanawiam się czy coś jej dolega jest odrobaczywiona przy masowaniu brzucha wcale sie nie rzuca wypróżnia sie 2 razy dziennie, 2 razy w tygodniu dostaje na zmiane siemie lniane lub olej z łososia oraz suplementy, karmie ją Orijenem i puzizonem a z mokrych karm to surowe mięso oraz mokre karmy co maja powyzej 60% miesa bezzbożowe. Badania z morfologi ma w normie a tu nagłe podsikiwanie po sterylce ciągle drapanie sie po pyszczku (świeżbowca już nie ma wyczyszczony, ani pcheł anii krostek na pyszczku czy plam) oraz ten dziwny twardy balon na brzuchu. Proszę o poradę co może być powodem czy podsikuje przez stres ze długo ok 10 godzin jest sama czy to wina ze inne koty sa na podwórku czy ten brzuch mógłby być od tego ze cos niestrawialnego zjadła np piórka z zabawki myszki lub po prostu przytyła oraz czy to normalne, że kot lekko swiergota lub chrapie jak śpi ? Po wizycie u mojego weterynarza stwierdzono ze nic jej nie jest, że to normalne, ale to juz drugi raz jak mi tak stwierdzono nawet po tym jak kot miał pęknietą rzepkę ze to lekkie stłuczenie stąd chciałabym się was zapytać o radę. Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2017-03-16
Dzień dobry,
w pierwszej kolejności należy rozróżnić czy mamy do czynienia z problemem behawioralnym czy fizykalnym. Zacząć więc należy od badania klinicznego i badania moczu. Lekarz może również zalecić inne badania dodatkowe w związku z niepokojącym wyglądem brzucha. Po wynikach badań powinno zostać zalecone dalsze postępowanie.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl