Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii tabletki

Forum

tabletki

Ostatnio byłam u weterynarza z moim 5 letnim collie, ostatnio zaczął kuleć na jedna z przednich łap , lekarz weterynaryjny zalecił mi Scanodyl. Sadzac po dalszym kuleniu psa raczej ten lek nie pomaga, wiec moze zalecil/a mi Pan/i jakies tabletki tego typu tyle ze mozna je kupic nie tylko w gabinecie weterynaryjnym.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Mieszko Smulski
Data dodania: 2012-08-13
Dzień dobry. Kulawizna najczęściej oznacza uszkodzenie jednej ze struktur aparatu ruchu. Łagodne kulawizny, szczególnie te pojawiające się nagle, najczęściej związane są z nieznacznym uszkodzeniem tkanek miękkich jak ścięgna, więzadła i mięśnie. Wówczas podejmuje się próbę leczenia diagnostycznego lekami o działaniu przeciwzapalnym/przeciwbólowym. Pomocne jest też ograniczenie ruchu. Jeśli tego typu postępowanie nie przynosi rezultatu należałoby jeszcze raz poszukać przyczyny kulawizny. Być może uszkodzenie wymaga postępowania chirurgicznego. Nie można też u psa dużej rasy w tym wieku wykluczyć początku procesu zwyrodnieniowego stawów. Poza powtórnym badaniem klinicznym i ortopedycznym kończyny konieczne może być też prześwietlenie RTG. Dopiero po uzyskaniu wyniku tych badań będzie można mówić o dobraniu odpowiedniego leczenia.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl