Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Sześcioletni amstaff mający z problemem wypróżnienia się.

Forum

Sześcioletni amstaff mający z problemem wypróżnienia się.

Witam, więc moim problemem, a za razem prośbą o rozwiązanie do Was jest trudność z wypróżnieniem mojego psa - jest już to od paru dni, bodajże 8-7. Jedyne co wyleci z odbytu, to trochę krwi, z rzadkim kałem, i nic więcej. Pies to jak pies, zwłaszcza domowy, jada suche chrupki, różne pozostałości z obiadów, i od czasu do czasu mógł liczyć na coś słodkiego, i kości, lub też rury. No, na dworze wiadomo, trawkę se podjadał. Więc tak, chciałbym poznać, co może być tym problemem, jak temu zapobiec, miło by było gdyby był to sposób domowy, tak więc niecierpliwie czekam na jakąś przydatną radę, aby mój pies był w końcu szczęśliwy. :]

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Maciej Czajka
Data dodania: 2014-09-24
Jeśli dostał kości lub sam je znalazł w trawie to prawdopodobnie mamy tu niedrożność końcowego odcinka jelita grubego, związanego z nagromadzonym "gruzem" kostnym. Przypadłość ta dopada psy w średnim wieku i starsze, które dostają kości cielęce.
Leczenie jest kłopotliwe, polega na rozbiciu zalegających mas kałowych przez podanie parafiny, doustnie i doodbytniczo. Oraz usuwanie zalegających mas palcem.

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl