Logowanie Rejestracja
E-Mail / Login
Hasło
Strona główna Forum Porady lekarzy weterynarii Szczurek:"(

Forum

Szczurek:"(

Witam:) od dobrych 2 tygdni mam problem ze szczurkiem tzn . mam ich 2 ale jeden zaczął mi chorować..wolniej oddycha a jego mocz jest bardz żółty a nigdy wcześniej takiego nie zauważyłam.. na doatek pod prawą pachą ma małego guza..czy to może byc coś poważnego .? bardzo dużo schudł.wiem że nie długo pewnie odejdzie ponieważ ma ponad 3 lata ale czy da się jeszcze too jego życie jakoś przedłużyć?moja kleżanka też miała podobną sytuacje i dała swojemu szczurkowi 1/5 ibupromu..czy to coś może pomóc? ten drugi szczurek zaś przez te dwa tygodnie bardzo przytył zawsze był szczuplutki i mieścił mi się w jednej ręcę a teraz muszę brać go aż w dwie bo jest gruby..są to zwykłe szczurki domowe,. czy z nimi może być coś nie tak? karmie je tym co ja jem..oraz karmami przeznaczonymi dla szczurków.. zawsze miałam szczurki i żaden jeszcze nie zachorował..:( Proszę o odpowiedź:) Z góry dziękuję :) Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Autor Wiadomość
Lekarz weterynarii: Matylda Zielińska
Data dodania: 2011-08-10
Witam
Przede wszystkim nie wolno dawać szczurkom ibupromu ani innych ludzkich leków. To może go zabić! Z opisu wydaje się że ze szczurkiem dzieje się coś poważnego, ale ciężko z opisu stwierdzić co jest tego główną przyczyną. Proponuję udać się do lekarza weterynarii który dokładnie obejrzy szczurka. Pozdrawiam
Lekarz weterynarii: Andrzej Krajewski
Data dodania: 2011-08-10
Witam
Twój szczurek jest już w poważnym wieku - powyżej 2 lat mogąjuż zacząć sięproblemy zdrowotne. Z opisu można przypuszczać, że szczurek może już mieć postępującą niewydolność nerek. I ogólne problemy związane z wiekiem. Ale aby to stwierdzić trzeba zbadać mu krew. Guz pod pachą to prawie na pewno gruczolak.
Co do drugiego szczurka - szybkie przybieranie na wadze też nie jest normalne. Czy to na pewno tłuszcz? A może płyn w jamie brzusznej lub guz nowotworowy? Również należy go zbadać.
Pozdrawiam

Powrót do tematów | Powrót do kategorii
Powered by: Imperial CMS
Copyright 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone dla PortalWeterynaryjny.pl